Сполучені Штати Америки мають одну з найрозвиненіших систем ППО, які спираються на ЗРК Patriot, THAAD, SM-6, SM-3, GMD. Однак вона концептуально застаріла. Про це повідомляє Defense Express.
За словами журналістів, тепер ворог може масово використовувати крилаті ракети і безпілотники. Наявна система ППО США погано впорається з такою загрозою. При цьому спостерігається великий дисбаланс витрат на перехоплення з вартістю ворожих засобів.
У статті для Breaking Defense сказано, що ворог Штатів, на прикладі Ірану і Росії, може використовувати дешеві системи, які виробляються в дуже великій кількості. Це забезпечує можливість масованої одночасної атаки.
Ба більше, як повідомляється, такі можливості є також у проксі-сил, наприклад, у хуситів. Дедалі більше використовуються дрони, а крилаті ракети витісняють балістичні. Також до них додаються аеробалістичні, високошвидкісні, гіперзвукові ракети, а “балістика” отримує можливість маневрувати.
У матеріалі йдеться про те, що система протиракетної оборони США вибудовувалася таким чином, щоб збивати цілі максимально далеко. Крім того, її створювали з акцентом на протидію балістичним ракетам. Це означає, що спершу починає працювати найдорожчий засіб ППО, а вже потім — найдешевший.
Видання пише, що така система виправдана, коли відбивати потрібно атаку балістичним озброєнням. Однак зараз вона навряд чи зможе спрацювати так само ефективно, як 40 років тому, коли її створювали. Ураження цілі на дальності в 1000 км можливе дроном вартістю в кілька тисяч доларів. А балістичні ракети на 2000 км тепер легко з’являються у звичайних терористів.
Повідомляється, що американські чиновники хочуть взяти приклад із системи ППО України. Так, загрози в першому ешелоні оборони збивають мобільні групи, чия робота коштує дешево, і тільки наприкінці в бій вступає Patriot або інший дорогий аналог.
Раніше повідомлялося, що ВПС Сполучених Штатів мають намір позбутися застарілих штурмовиків A-10 Warthogs. Ці літаки могли б бути надані Україні, однак Київ не зацікавлений. Представники ВПС США вважають, що А-10 занадто вразливі, щоб вижити в сучасному конфлікті. Однак деякі експерти зазначають, що вони могли б бути корисними в супроводі F-16, на які очікує Україна.