Безпілотник “Судного дня”: у РФ створили БПЛА для моніторингу на випадок ядерної війни

Російські фахівці з Центру комплексних безпілотних рішень (ЦКБР) оголосили про розробку нового FPV-безпілотника під назвою “Судний день”, призначеного для моніторингу рівня радіації та гарантування безпеки персоналу в разі ядерних ударів. Про це повідомив ТАСС генеральний директор ЦКБР Дмитро Кузякін.

“Упевнений, що здоровий глузд візьме гору, світ не допустить застосування ядерної зброї і наш дрон “Судного дня” ніколи не знадобиться. Але ми вважаємо, що було б злочином не готуватися навіть до найгірших сценаріїв розвитку подій”, — сказав Кузякін.

Опис і можливості дрона “Судний день”

Безпілотник являє собою компактний пристрій, який зручно зберігати разом з іншим наземним обладнанням. За словами директора ЦКБР FPV-дрони, які відомі своєю маневреністю і швидкістю, можуть переміщатися будівлями або промисловими спорудами для розвідки. У цьому разі на БПЛА встановлюється або датчик токсичних речовин, або дозиметр, що попереджає оператора, коли рівень радіації перевищує безпечні межі.

Крім того, апарат призначений для перевірки рівня зараження вздовж трас після ядерного удару та аналіз руйнувань як у містах, так і на відкритій місцевості.

Короткі характеристики дрона “Судний день”:

  • тривалість польоту — до 20 хвилин при активному маневруванні;
  • дальність дії — від 500 метрів на сильно заражених територіях, і до 2 кілометрів у менш заражених районах.
  • час підготовки до запуску — 30 секунд після отримання наказу.

Кузякін також зазначив, що під час роботи із закритих транспортних засобів, особливо в русі, виникають особливі складнощі. Пілоту FPV необхідно мати базове уявлення про місцевість і зони розвідки, тому для успішного використання безпілотника потрібні методичні сценарії та навчання фахівців.

Глава ЦКБР додав, що безпілотник “Судний день” — не єдина розробка інженерів. Існують також безпілотні системи радіаційної, хімічної та біологічної розвідки, які, попри свої недоліки, відіграють важливу роль у моніторингу небезпечних зон і вимірюванні рівнів забруднення.

Ольга Степанова

Recent Posts

Яку суму доходу не потрібно декларувати у 2025 році

У 2025 році не всі доходи підлягають обов’язковому декларуванню. Законом визначено суми та обставини, за…

6 години ago

Податок на “заначку”: за гроші на рахунку тепер доведеться платити податок

В Україні використання карт для фінансових операцій та обміну подарунками є дуже популярною практикою. З…

6 години ago

Почали, але не пройшли всіх лікарів: як можуть покарати за переривання ВЛК

Військовозобов'язані українці, які порушують мобілізаційне законодавство, можуть бути притягнуті як до адміністративної, так і кримінальної…

6 години ago

Вода щогодини та тарифи як у Польщі: українців можуть перевести на погодинне водопостачання

Водоканали України на межі колапсу – борги за електроенергію становлять 11,5 мільярда гривень. Про це повідомив голова Союзу…

6 години ago

Українців стривожили податком на пенсію: кому доведеться платити

В Україні станом на 1 січня 2025 року налічувалося 10,3 мільйона українців, які отримують пенсії,…

6 години ago

Травневі морози вбили врожай: українці можуть залишитися без овочів і ягід

Незвично холодний травень цього року добряче нашкодив українським фермерам. Аграрії скаржаться, що через нічні заморозки вже…

6 години ago