Уряд Польщі обіцяє за кілька днів вирішити долю військовозобовʼязаних чоловіків, які перебувають у країні

У Польщі готують до затвердження нову редакцію закону про допомогу громадянам України. Серед інших питань влада планує врегулювати перебування українських чоловіків призовного віку у своїй країні. Вже за кілька днів у законі пропишуть, що робитимуть: або сприятимуть їхньому поверненню додому, або залишать на загальних правах як і усіх, хто знайшов прихисток у Польщі від війни. 

Як повідомляє польське видання RMF24, про це заявив міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Марцін Кервінський. Законопроєкт вже розглядають на засіданні польского уряду, рішення приймуть за кілька днів. 

“Тимчасовий захист у Польщі для українців діє до 30 червня 2024 року. З 1 липня правила перебування українців хочуть змінити – нову редакцію закону представлять на засіданні у вівторок. За кілька днів ми подамо нову редакцію цього закону, де будуть врегульовані усі ці питання щодо чоловіків з України”, – зазначив Кервінський.

Над рішенням поточної ситуації працює заступник міністра Мацей Дущик. За словами Кервінського, Польща не передає дані про біженців навіть українській стороні – ця країна дотримується принципів демократії і гуманізму, яким керуються усі країни Євросоюзу. Тому винятків ні для кого не роблять. 

Обмеження прав українських чоловіків за кордоном

Наразі діє призупинення консульських послуг для чоловіків 18-60 років, які живуть в інших країнах, оскільки 23 квітня українські дипустанови припинили цю функцію за розпорядженням Кабміну. Юристи розкритикували дії українського МЗС, назвавши їх такими, що порушують права громадян.

Раніше деякі політики у Польщі та Литві висловили готовність допомогти Україні повернути чоловіків додому. А у Німеччині влада категорично виключає будь-яку можливість примусової депортації за статевою ознакою. Після оголошення цієї позиції Німеччини стало відомо, що Польща офіційно продовжить тимчасовий захист українським біженцям – і це також  стосується й українців без паспорта. Відповідь проста: як член ЄС, Польща дотримується загальних правил унії і навряд чи буде йти в розріз з ними. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Вибори в США: американці ненавидять політику Байдена, а Трампа як особистість

Видання The Hill пише про те, що президент Джо Байден непопулярний серед виборців. Жодне опитування…

15 години ago

Прибуток найбільших банків Росії впав

Найбільші банки Росії почали сильніше відчувати на собі санкції за війну в Україні: прибуток 20…

15 години ago

Чи корисні перекуси: важливі поради

Під час сучасного ритму життя перекуси стають необхідною складовою здорового харчування. Однак, чи завжди корисні…

15 години ago

У Yasno повідомили про поточний стан в енергетиці

В Україні  через значний дефіцит в енергосистемі та імпорту електроенергії для покриття споживання,  вводилися екстрені…

15 години ago

Rheinmetall хоче відкрити в Україні підприємство з протиповітряної оборони

Компанія Rheinmetall планує заснувати в Україні підприємство, яке спеціалізуватиметься на системах протиповітряної оборони.

15 години ago

Які сумки будуть у тренді літом 2024

Залежно від вашого стилю та уподобань, виберіть сумку, яка найбільше відповідає вашому образу.

16 години ago