У Британії з аукціону продали золотий кишеньковий годинник найбагатшої людини на Титаніку. Його продали в шість разів дорожче, ніж за нього просили, за 900 000 фунтів стерлінгів. Цей лот перевершив зафіксований рекорд за аукціон на скрипку, на якій грали під час затоплення лайнера.
Годинник належав бізнесменові Джону Джейкобу Астору і його оцінили в 150 000 фунтів стерлінгів, коли він пішов з молотка у Вілтширі, пише BBC. А приватний американський колекціонер зі США з урахуванням податків і зборів, заплатив за них рекордні 1,175 мільйона фунтів стерлінгів (близько півтора мільйона доларів). Аукціоніст Ендрю Олдрідж назвав загальну вартість “світовим рекордом”.
Попередня найзначніша сплачена за артефакти Титаніка сума становила 1,1 мільйона фунтів стерлінгів за скрипку, на якій грали під час того, як корабель йшов на дно. Її продали у 2013 році. Футляр для скрипки було продано на тому ж аукціоні, що й кишеньковий годинник Henry Aldridge & Son за 360 тисяч фунтів.
47-річний містер Астор пішов на дно разом із кораблем, після того, як посадив свою молоду дружину Мадлен у рятувальну шлюпку і викурив останню сигарету. Його тіло дістали з Атлантичного океану через сім днів після трагедії. При ньому було знайдено його вишуканий 14-каратний золотий кишеньковий годинник Waltham із гравіюванням JJA.
“Можливість побачити годинник Дж. Дж. Астора, знаючи, що він був у нього в кишені, коли він садив свою молоду вагітну наречену в рятувальну шлюпку і відходив назад, знаючи, що йому не вижити, – це чудово”, – сказав Девід Беддард , голова Британського товариства “Титаніка”.
А Воллес Хартлі з міста Колн у Ланкаширі та його група з восьми людей, як відомо, “грали далі”, щоб заспокоїти пасажирів, коли навколо них розгорталася катастрофа. Містер Хартлі пішов на дно разом з кораблем, але не раніше, ніж поклав свою скрипку назад у шкіряний саквояж, який він пристебнув до себе, можливо, для плавучості. Через кілька днів після затоплення тіло містера Хартлі було знайдено із прикріпленим до нього саквояжем.
“Саквояж зберігся досить добре, хоча і був пошкоджений водою. Протягом п’яти або шести років проводилося безліч тестів, перш ніж скрипка та футляр були підтверджені”, – сказав містер Беддард. “Вилучення предметів із тіл жертв – завжди спірне питання, коли йдеться про колекціонування. Проте нам дуже пощастило, що навіть коли подібні предмети купуються приватними особами, чи то мільйонерами, чи то звичайними людьми, вони виявляються дуже щедрими і здають або позичають ці артефакти, щоб виставити їх на загальний огляд”.
Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…
На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…
На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…
Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…
Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…