У Польщі можуть обмежити видачу паспортів студентам з України: що відомо

Міністерство освіти і науки Польщі ініціює дискусію із МЗС та МОН України. Вони хочуть обговорити питання стосовно українських студентів, які навчаються у польських закладах. Їм також можуть обмежити доступ до консульських послуг.

Про це заявив глава МОН Польщі Даріуш Вєчорек, передає TOK FM Premium. За його уточненням, в країні перебувають приблизно 50 тисяч студентів з України.

За його словами, з українськими політиками він хоче поговорити, щоб “проаналізувати” ситуацію щодо видачі паспортів чоловікам з 18 до 60 років. Політик наразі не знає, що буде з українськими студентами у Польщі, коли у них закінчаться терміни дії документів.

Вєчорек зазначив, що коли українські студенти приїхали до Польщі, то всі мали паспорти, студентські візи та посвідки на проживання в країні. Їх вони продовжують у воєводських установах. 

“Треба проаналізувати це. На даний момент особливої ​​загрози ми не бачимо (…). Зізнаюся чесно, що нам, мабуть, доведеться поговорити з міністром освіти і науки України з цього приводу і подивитися, як українська влада підійде до цього питання щодо студентства. Оскільки вони почали навчання в Польщі – вони на другому чи третьому курсі, було б добре, щоб вони закінчили навчання”, – підкреслив польський міністр.

Обмеження консульських послуг

Усі консульства України з 23 квітня тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Обмежено усі послуги окрім дій з оформлення посвідчень особи на повернення в Україну. Рішення, як сказали в МЗС, тимчасове та буде скасоване 18 травня – у день, коли набере чинності закон про посилення мобілізації. 

Водночас припинено прийом заяв та видачу готових паспортів для чоловіків віком від 18 до 60 років в усіх консульських установах та закордонних підрозділах ДП “Документ”. Відтепер ця категорія українців може отримати документи лише на території України.

Раніше у Польщі заявили, що країна готова допомогти Україні повернути додому чоловіків призовного віку у разі, якщо це буде необхідно. Ці люди зможуть стати до лав Збройних сил України та захищати країну від російської навали. Проте як саме буде реалізовано механізм повернення – поки що невідомо.

Нагадаємо, що у новому законі про посилення мобілізації є норма про те, що українські чоловіки, що перебувають за кордоном, повинні будуть протягом 60 днів оновити свої дані в українських представництвах або через електронний кабінет.

Ольга Степанова

Recent Posts

Окупанти зможуть просунутися в центр України після захоплення Часового Яру

Армія Росії зможе просунутись вглиб центру України. Це станеться, якщо окупанти захоплять Часів Яр, а надалі…

6 хв. ago

Ексдружина Ілона Маска вийшла на публіку з новим чоловіком (фото)

Ексдружина Ілона Маска вийшла на публіку з новим чоловіком. Про це пише Daily Mail. Британська акторка Талула Райлі…

20 хв. ago

Вступна кампанія 2024: коли будуть відомі результати НМТ

У 2024 році абітурієнти втретє складатимуть НМТ, який у 2022 році прийшов на зміну ЗНО.…

27 хв. ago

Військовий облік за кордоном: які дані необхідно оновити в ТЦК у травні

Мобілізація в Україні під час воєнного стану вимагає, щоб військовозобов'язані, які перебувають за кордоном, також оновили…

39 хв. ago

А замість ППО – джакузі: експерт розповів, які “дива” можна побачити на дахах Києва

Кияни обговорюють у соціальних мережах наявність на дахах житлових багатоповерхівок у Києві джакузі. Люди жартують, мовляв, під…

47 хв. ago

Нацбанк оштрафував два банки України – за що та на скільки

Національний банк України оштрафував «Банк 3/4» на 10 мільйонів гривень за порушення закону про фінансовий моніторинг.…

59 хв. ago