У Росії набирає обертів проблема, яка різко загостриться у 2025 році

Російський керівник Володимир Путін визнав, що в Росії зростає інфляція та труднощі із кредитуванням. Автомобільна логістика і особливо будівельна галузь все більше страждатимуть.

Існує велика загроза, що дрібні компанії розсипляться у 2025 році. Це ще більше вдарить по економіці. Керівник Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок сказав «24 Каналу» , що у Кремлі почнуть думати, мовляв, «як бути з так званою «СВО».

Що призвело до банкрутства будівельних компаній

Диктатор Володимир Путін підтвердив, що у Росії вкрай складна ситуація із кредитуванням. Історія з банкрутством будівельних та транспортних компаній лише набирає обертів. Автомобільна логістика страждатиме через інфляцію, а будівництво та суміжні галузі – через нездатність банків видавати дієві кредити для придбання нерухомості.

З великою ймовірністю у 2025 році зможуть вижити лише великі будівельні компанії, дрібні ж розсипляться. Справа в тому, що росіяни багато будують, але ніхто не купує. Щось схоже відбувається у Китаї, тому вони можуть обмінятися досвідом, але поганим. Оскільки як виходити з цієї ситуації, немає хорошої практики ні Пекін, ні Москва.

«Для них проблема одна – війна. Через війну санкції збільшуються і все частіше завдають шкоди економіці Росії та Китаю», – зазначив Клочок.

Перед якою дилемою постане Росія

Євросоюз запровадив проти Росії 15-й пакет санкцій, який частково стосувався «тіньового флоту». Постало питання: а де російські олігархи братимуть гроші. Вони попросили Центробанк не підвищувати облікову ставку до 24%, але з 1 січня все може докорінно змінитись.

У Росії запущено інфляцію, її неможливо стримати. Визнання Путіним цього процесу свідчить, що їх регуляторні механізми не справляються з наявними викликами. Простими словами – Центробанк не може заподіяти падіння економіки.

«Те, що вони відклали це рішення, аж ніяк не відкладає їхніх проблем. І це, між іншим, буде серйозною причиною, чому в Кремлі думатимуть більше, що робити з так званою «СВО», – зазначив Валерій Клочок.

Найближчого року – два перед Росією постане дилема: підтримувати «СВО» чи економіку. Нехай окупанти ще можуть кілька місяців повоювати, але у довгостроковій перспективі випливуть досить неприємні умови, як підтримувати військово-промисловий комплекс. Навіть контракт на постачання нафти до Індії навряд чи врятує їх.

Лисенко Катерина

Recent Posts

В авіакатастрофі загинув бізнесмен і вся його родина: подробиці трагедії

У Бразилії літак, на борту якого перебував бізнесмен Луїс Клаудійо Галеазі разом із сім'єю, розбився в популярному…

1 годину ago

У Трампа нові територіальні претензії. Він заявив про необхідність контролю над Гренландією

Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтону необхідно встановити контроль над Гренландією, яка зараз…

1 годину ago

Українці на межі бідності та жебрацтва: на чому готові економити

В Україні значно зросли ціни на товари та послуги — і ця тенденція зберігається. Засновник…

1 годину ago

«Це безглуздо». Маск обурився витратами США на оборону Європи

Вашингтон витрачає надто багато грошей на оборону Європи в умовах зростання державного боргу Сполучених Штатів…

1 годину ago

Мобілізація жінок та “ізраїльський” сценарій: чим насторожили українців

Ідея введення військової моделі, подібної до ізраїльської, де і чоловіки, і жінки зобов'язані служити, набирає…

2 години ago

Евакуаційне судно для вивезення російських військ з Сирії зламалось у відкритому морі

У судна Sparta, яке Росія відправила для вивезення свого озброєння і техніки із Сирії, під…

2 години ago