Військові витрати в усьому світі минулого року досягли найвищого рівня, колись зафіксованого раніше, і зростуть до 2,4 трильйона доларів у 2023 році.
Про це повідомляє The Hill із посиланням на звіт Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI).
Інститут підрахував, що 2,4 трильйона доларів світових видатків на оборону минулого року ознаменували 6,8% зростання порівняно з 2022 роком і є дев’ятим роком зростання військових витрат поспіль.
Світові військові витрати на одну особу досягли $306, що є найвищим показником, зафіксованим SIPRI з 1990 року.
«Зростання світових військових витрат у 2023 році можна пояснити насамперед війною в Україні, що триває, і ескалацією геополітичної напруженості в Азії та Океанії, а також на Близькому Сході. Військові витрати зросли у всіх п’яти географічних регіонах, причому найбільше збільшення витрат зафіксовано в Європі, Азії та Океанії та на Близькому Сході», – пишуть дослідники у звіті.
Згідно зі звітом, на США та Китай припадає близько половини всіх світових витрат на оборону, а на 10 найбільших витрат припадає 74% усіх військових витрат.
Минулого року США витратили на оборону 916 мільярдів доларів, що набагато більше, ніж будь-яка інша країна. Китай минулого року витратив на оборону 296 мільярдів доларів, ставши другим за величиною видатків і збільшивши свій військовий бюджет на 6% з 2022 року.
SIPRI зазначає, що Китай збільшував свої військові витрати протягом останніх 29 років, проте за останні 10 років ці темпи сповільнилися, що пов’язано з відставанням економіки.
Третьою за витратами країною стала Росія — 109 мільярдів доларів, що на 24% більше, ніж у 2022 році, тоді як Індія посіла четверте місце з 83,6 мільярда доларів, а Саудівська Аравія – п’яте з 75,8 мільярда доларів.
Росія витрачає війну 5,9% від загального обсягу свого економічного виробництва. Водночас, експерти зазначають, що цифри Москви можуть бути не зовсім точними через непрозорість фінансової системи після початку війни в Україні.
У Східній Азії витрати на оборону різко зросли на тлі посилення напруженості в Індо-Тихоокеанському регіоні між Китаєм та США та їх союзниками. Японія, що відійшла від давньої пацифістської політики і рухається до збільшення військових фондів, минулого року витратила близько 50 мільярдів доларів, що на 11% більше, ніж у 2022 році, і на 31% більше, ніж у 2014 році.
Тайвань, самоврядна острівна держава, якій загрожує Китай, минулого року збільшив свій військовий бюджет на 11%.
У Європі витрати на оборону зросли до 588 мільярдів доларів, що на 16% більше, ніж у 2022 році та на 62% більше, ніж у 2014 році.
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…
В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…