Путін готує наступ у Донецькій області, але допомога США може зірвати ці плани, – ISW

Російські війська планують широке проникнення вглиб українських позицій на північний захід від Авдіївки у Донецькій області. Однак їхні зусилля можуть обмежити надання Україні військової допомоги США і країн Заходу.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

У звіті зазначається, що росіяни зосередили силу розміром з дивізію на лінії Бердичі – Новокалинове на північний захід від Авдіївки у складі переважно чотирьох бригад Центрального військового округу Збройних сил РФ.

Аналітики припускають, що ці сили переслідують три взаємодоповнюючі завдання:

  • просування на захід від Бердичів;
  • просування вбік селища Очеретине;
  • просування від Очеретиного далі на захід уздовж дороги О0544 (Керамік-Мирноград);
  • просування на північ у напрямку селища Новокалинове.

Зазначається, що всі ці плани спрямовані на підтримку російської мети оперативного рівня, яка полягає у досягненні адміністративного кордону Донецької області через вихід на місто Покровськ.

У звіті ISW вказано, що російські наступальні операції в цих трьох районах на північ і північний захід від Авдіївки, призвели до створення трьох невеликих виступів уздовж лінії фронту довжиною близько семи кілометрів. Однак кожен із цих трьох виступів наразі є занадто вузьким, щоб слугувати повноцінними відправними точками для подальших наземних наступальних операцій, які б дозволили провести широке оточення території на захід від Авдіївки.

“Склад сил, щільність і загальна геометрія поля бою в цьому районі свідчать про те, що російські війська наразі сподіваються об’єднати зусилля з усіх трьох виступів для створення ширшого пролому вздовж лінії Бердичі – Новокалинове”, – йдеться у звіті.

Водночас, зазначає ISW, російські війська не мають достатнього часу для підготовки до ширшого прориву, оскільки арсенал ЗСУ найближчим часом поповнить військова допомога країн Європи та США, якщо Сенат ухвалить законопроект про додаткові асигнування.

Аналітики нагадали, що Верховний комісар ЄС Жозеп Боррель 22 квітня заявив, що перші поставки артилерійських боєприпасів за ініціативою Чехії, прибудуть в Україну до кінця травня – початку червня.

“Здатність вирівняти співвідношення артилерійських обстрілів з силами агресора на полі бою, матиме вирішальне значення для здатності Сил оборони позбавити російські війська ініціативи та сповільнити темпи їхнього просування на Авдіївському напрямку”, – йдеться у звіті.

Водночас зазначається, що російські війська також інтенсифікують темпи просування на тактичному рівні в інших районах театру бойових дій, – а саме на Лиманському напрямку та на захід і південний захід від Донецька, з метою якнайшвидшого закріплення окупованих територій.

На думку аналітиків ISW, російське військове командування усвідомлює, що після прибуття західної допомоги, “вікно” наступальних можливостей закриється і намагається закріпити наступальні успіхи до отримання ЗСУ військової допомоги від партнерів.

З огляду на розвиток подій, в Інституті вивчення війни прогнозують, що протягом наступних тижнів війська РФ продовжать здобувати тактичні перемоги вздовж лінії Бердичі – Новокалинове та інших районах театру бойових дій в очікуванні прибуття західної допомоги.

“Вікно обмежених українських ресурсів, що зараз закривається, скоріш за все, не дозволить російським військам перетворити тактичні успіхи на оперативно значущі перемоги, хоча деякі з них і можливі. Отримання Україною західної допомоги дозволить ЗСУ витримати майбутні наступальні операції, до яких готуються війська РФ”, – йдеться у звіті ISW.

Ситуація на фронті

На даний момент найгарячішими напрямками фронту є Часів Яр, Покровський і Курахівський у Донецькій області та Купʼянський у Харківській області.

Президент Володимир Зеленський раніше заявив, що терористи планують окупувати Часів Яр до 9 травня. Якщо ворога вдасться відбити, це дозволить зруйнувати його плани щодо повномасштабного контрнаступу в червні.

За словами глави держави, Україна має шанс перехопити ініціативу на полі бою, але для цього необхідна підтримка озброєннями з боку США.

Керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов зазначив, що з середини травня – початку червня, на Україну очікує досить важка ситуація. Однак “армагеддону” не станеться.

Тим часом Зеленський і президент США Джо Байден домовилися про постачання балістичних ракет ATACMS.

Перша партія допомоги від США буде відправлена впродовж кількох днів після підписання Байденом законопроекту про пакет на 60 млрд на військову допомогу Україні, за котрий 23 квітня планує голосувати американський Сенат.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Вручатимуть не лише повістки: ТЦК будуть надсилати чоловікам ще один документ

З 18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Тепер, крім повісток військовозобов’язаним, можуть…

2 години ago

Чому ми прокидаємося ночами: що говорять про це лікарі і як упоратися з проблемою

Сон - це не тільки приємне проведення часу, але і невід'ємна частина здорового способу життя.…

2 години ago

Чорна елегантність: Річард Гір із молодою дружиною у вишуканих вбраннях відвідали червону доріжку

На Каннському кінофестивалі зібралися вершки суспільства, де зірки кіно, моди та культури не пропустили можливість…

2 години ago

Винен страх: прем’єр-міністр Естонії пояснила, чому союзники надають Україні мало зброї

Партнери України надають Збройним силам недостатньо зброї через страх, який майстерно використовує російський диктатор Володимир Путін. При…

3 години ago

Закон про мобілізацію вже б’є по економіці: далекобійники перекрили трасу Київ-Одеса

Дальнобійники заблокували трасу Київ-Одеса на знак протесту проти нових правил перетину кордону. З 18 травня інспектори Державної…

3 години ago

Не лише без світла: з понеділка розпочнуться відключення газу – які графіки

Наступного тижня мешканцям Київської області доведеться тимчасово забути про газове опалення та кухонні плити. Причиною є необхідність…

3 години ago