За підсумками 2023 року 75% тимчасових працівників з України, які зараз перебувають у Польщі, задоволені своєю роботою. Це на 4% менше, ніж було 2022 року, і на 10% менше, ніж 2021 року, пише Yavp.pl.
Такі висновки демонструє дослідження Як Ukraincy oceniaja prace w Polsce, проведене компанією ОТТО Work Force Central Europe.
«Потрібно зазначити, що більшу частину тимчасових працівників складають біженці, змушені залишити свою батьківщину через війну, що триває. У їхньому випадку причиною зниження задоволеності роботою в Польщі може бути невизначеність після закінчення війни і втома від тривалого перебування в Польщі», – прокоментував керуючий директор компанії Томаш Дудек.
За його словами, ще однією проблемою є невідповідність структури працівників із робочими пропозиціями, оскільки зросла кількість жінок, які працюють у Польщі, а також зростання витрат на життя в країні.
Серед опитаних тимчасових працівників з України 43% відзначили, що зароблених у Польщі коштів їм вистачає на утримання себе та на основні покупки. 1/4 респондентів заявила, що може заощаджувати та відкладати гроші. Водночас 22% відповіли, що їм важко утримувати себе на польські зарплати.
Однак, попри високі витрати на утримання у Польщі, 56% респондентів переказують частину зароблених тут грошей родинам в Україні. З них половина заявила, що переказує сім’ї до 20% своєї заробітної плати, а майже 30% опитаних відповіли, що переводять сім’ї від 20 до 30% своєї заробітної плати.
При цьому 59% опитаних українців не зацікавлені в релокації в інше польське місто навіть у разі отримання кращої пропозиції роботи. Серед найчастіше зазначених причин небажання переїзду були:
Нагадаємо, у січні 2024 року у Польщі піднімуть мінімальну заробітну плату на 18%, вона становитиме 3222 злотих (29,8 тис грн). Таке підвищення стане рекордним за останні 15 років. зростання мінімальної заробітної плати – позитивний фактор для працівників з відсутністю кваліфікації, зокрема робітників заводів, складів та фабрик. У той час для висококваліфікованих робітників, таких як електрики, зварювальники, швеї, слюсарі ця новина не є фінансово привабливою, адже такі спеціалісти раніше отримували на 30% більше звичайних працівників, а з січня їхні ставки зрівнюються. Відтак, для того аби заробляти більше, вузькофахові спеціалісти мають підвищувати свою кваліфікацію. Крім того, і роботодавці можуть відчути значний тиск у зв’язку зі збільшенням витрат на оплату праці.
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…