Наразі власну ядерну зброю мають три країни НАТО.
Влада Швеції змінить підхід до розміщення ядерної зброї США на території країни, якщо Росія почне війну з НАТО, заявив прем’єр-міністр королівства Ульф Крістерссон в ефірі Sveriges Radio . За його словами, йти на такий крок у мирний час потреби немає, проте «за найгіршого сценарію демократичні країни мають бути в змозі захистити себе від держав, які можуть загрожувати ядерною зброєю».
«Якщо на нашій території буде війна, в яку виявиться втягнута Швеція, то це зовсім інша ситуація. Тоді всі країни НАТО отримають користь від ядерної парасольки, яка має існувати доти, доки Росія має ядерну зброю», — зазначив Крістерссон. При цьому він наголосив, що саме Швеція, а не США, прийматиме остаточне рішення про те, чи розміщуватиме ядерну зброю на своїй території.
Крістерссон висловив сподівання, що Росія не зважиться ще на одну війну, додавши, що влада вже подбала про те, щоб країна не стала її мішенню. «Метою нашого членства в НАТО, метою всієї оборони Швеції є те, щоб така ситуація не виникла. Якби Україна була членом НАТО, Росія б на неї не напала», — констатував він.
На початку року уряд Швеції та голова її армії Мікаель Бюден закликали громадян готуватися до можливої війни на тлі вторгнення Росії до України. Раніше Кабмін вирішив збільшити оборонний бюджет королівства на 28%. У 2024 році військові витрати країни становитимуть 119 млрд шведських крон ($11 млрд). Зокрема, це дозволить досягти цільового показника 2% ВВП, встановленого НАТО. Також Швеція почала активно зміцнювати електроенергетичну систему.
Раніше про готовність розмістити ядерну зброю США заявила Польща. Президент республіки Анджей Дуда закликав розглянути таку можливість, якщо НАТО хоче зміцнити безпеку на східному фланзі, що межує з Росією. Аргументуючи свою позицію, він звернув увагу на «мілітаризацію» Калінінградської області та розміщення ядерної зброї РФ у Білорусі.
Нині власну ядерну зброю мають три країни НАТО: США, Великобританія та Франція. Однак п’ять інших членів блоку Бельгія, Німеччина, Італія, Нідерланди та Туреччина розміщують його в рамках угоди з Вашингтоном Nuclear sharing.
Камала Гарріс, несподівано для багатьох, випередила Дональда Трампа в Айові, здобувши 47% підтримки проти його…
У одній із лікарень Великої Британії в 1967 році випадково переплутали двох новонароджених. Про медичну…
Google оновив знімки на картах, через що випадково "засвітив" розміщення військових систем України. Керівник Центру…
Рівень заробітної плати в державних органах України демонструє величезну різницю між зарплатами чиновників та середнім…
Темпи мобілізації в Україні знижуються, що викликає занепокоєння у керівництва країни. Про це повідомив секретар…
Іноді трапляється, що військово-лікарська комісія (ВЛК) визнає особу придатною до військової служби, але через стан…