Швеція розмістить ядерну зброю США у разі війни

Наразі власну ядерну зброю мають три країни НАТО.

 Влада Швеції змінить підхід до розміщення ядерної зброї США на території країни, якщо Росія почне війну з НАТО, заявив прем’єр-міністр королівства Ульф Крістерссон в ефірі Sveriges Radio . За його словами, йти на такий крок у мирний час потреби немає, проте «за найгіршого сценарію демократичні країни мають бути в змозі захистити себе від держав, які можуть загрожувати ядерною зброєю».

«Якщо на нашій території буде війна, в яку виявиться втягнута Швеція, то це зовсім інша ситуація. Тоді всі країни НАТО отримають користь від ядерної парасольки, яка має існувати доти, доки Росія має ядерну зброю», — зазначив Крістерссон. При цьому він наголосив, що саме Швеція, а не США, прийматиме остаточне рішення про те, чи розміщуватиме ядерну зброю на своїй території.

Крістерссон висловив сподівання, що Росія не зважиться ще на одну війну, додавши, що влада вже подбала про те, щоб країна не стала її мішенню. «Метою нашого членства в НАТО, метою всієї оборони Швеції є те, щоб така ситуація не виникла. Якби Україна була членом НАТО, Росія б на неї не напала», — констатував він.

На початку року уряд Швеції та голова її армії Мікаель Бюден закликали громадян готуватися до можливої ​​війни на тлі вторгнення Росії до України. Раніше Кабмін вирішив збільшити оборонний бюджет королівства на 28%. У 2024 році військові витрати країни становитимуть 119 млрд шведських крон ($11 млрд). Зокрема, це дозволить досягти цільового показника 2% ВВП, встановленого НАТО. Також Швеція почала активно зміцнювати електроенергетичну систему.

Раніше про готовність розмістити ядерну зброю США заявила Польща. Президент республіки Анджей Дуда закликав розглянути таку можливість, якщо НАТО хоче зміцнити безпеку на східному фланзі, що межує з Росією. Аргументуючи свою позицію, він звернув увагу на «мілітаризацію» Калінінградської області та розміщення ядерної зброї РФ у Білорусі.

Нині власну ядерну зброю мають три країни НАТО: США, Великобританія та Франція. Однак п’ять інших членів блоку Бельгія, Німеччина, Італія, Нідерланди та Туреччина розміщують його в рамках угоди з Вашингтоном Nuclear sharing.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

19 хв. ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

29 хв. ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

36 хв. ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

43 хв. ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

52 хв. ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

1 годину ago