Понад два роки від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України президент США Джо Байден боїться погроз Росії, що вона застосує ядерну зброю, якщо Захід надасть Україні озброєння, яке суттєво змінить ситуацію на полі бою. Про це написав The Wall Street Journal.
“Ніщо, окрім американської боязкості, не пояснює, чому ми не робимо цього (поставки летального озброєння, — ред.) для України”, — сказав Джон Гербст, колишній посол США в Україні та кар’єрний дипломат у відставці.
У статті WSJ журналісти зазначили, що політика адміністрації Байдена щодо України протягом останніх двох років формувалася під впливом побоювань, що президент Росії Володимир Путін може вдатися до ядерної зброї або інших видів зброї масового знищення, якщо США або інші члени НАТО нададуть Києву засоби для завдавання серйозної шкоди російським військам або самій країні.
“Путін припустив, що може застосувати ядерну зброю у війні”, — йдеться у матеріалі.
Видання наголосило, що замість того, щоб допомогти Україні створити таку мережу протиповітряної оборони, яку має Ізраїль, Захід надав Києву клаптикову техніку, яка протягом багатьох місяців притупляла російські атаки. Але запаси перехоплювачів протиповітряної оборони України виснажуються через посилення кампанії російських ударів по електростанціях та інших об’єктах цивільної інфраструктури.
“Байден наляканий постійними ядерними погрозами Путіна. Ми теж поводимося так, ніби не є ядерною наддержавою”, — сказав Гербст.
Представники адміністрації Байдена заявили, що їхній підхід до України та Росії є адекватним з огляду на ризик ескалації.
Як йдеться у матеріалі WSJ, США та їхні союзники по Організації Північноатлантичного договору в перші дні війни чинили опір українським закликам до створення безпольотної зони, посилаючись на логістичні проблеми та ризик прямого конфлікту з російськими військовими.
“Відтоді побоювання ескалації також утримують США і союзників від надання Україні іншого озброєння, яке, за словами Києва, необхідне йому для боротьби з більшим сусідом, зокрема ракет дальнього радіусу дії”, — йдеться у статті.
Зокрема можлива реакція Росії змусила США, Німеччину і деяких інших членів НАТО витратити тижні або місяці на прийняття рішення про надання летальних систем американського виробництва, зокрема ракет ATACMS і винищувачів F-16.
“Адміністрація врешті-решт погодилася на все, але критики кажуть, що тривале прийняття рішень знизило їхню ефективність, оскільки дало Росії час на підготовку. І все ще є деякі системи, які Україна хоче, але не отримала, наприклад, німецькі крилаті ракети повітряного базування “Таурус”, — йдеться у матеріалі.
Українські посадовці, на думку WSJ, утримуються від прямої публічної критики політики США, остерігаючись виглядати невдячними за підтримку Вашингтона.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…