За два роки повномасштабного вторгнення на 20 відсотків зросла кількість українців, які втекли від війни за кордон і не хочуть повертатися до України.
Про це свідчать результати нового дослідження, які опублікував Центр економічної стратегії (ЦЕС).
Дослідники оцінили повернення українських біженців за трьома сценаріями — оптимістичним, середнім та песимістичним. Згідно з оптимістичним сценарієм, до України з-за кордону повернеться 2,2 мільйона осіб, за песимістичним — 1,2 мільйона осіб.
Водночас 61 відсоток біженців висловили готовність повернутися додому після завершення війни.
Серед факторів, що стимулювали б повернення, вони назвали закінчення війни, припинення бойових дій та повітряних ударів, вищий рівень життя в Україні та можливість знайти добре оплачувану роботу.
Жінок, що прагнуть повернення на батьківщину, на 55 відсотків більше, ніж чоловіків. Ймовірно, чоловіків лякає неможливість повторного виїзду за кордон або покарання за незаконний перетин кордону для ухилення від призову до війська.
За результатами дослідження фахівці ЦЕС рекомендують уряду:
За розрахунками дослідників, станом на кінець січня 2024 року за кордоном через війну перебуває 4,9 млн українців. Переважна більшість біженців – це жінки (найбільша частка в 13% – жінки у віці 35-44 років) та діти.
Найбільша частка українських біженців у Європі перебуває в Німеччині (30%) та Польщі (22%). У Німеччині перебуває 1,3 млн українців, у Польщі – 951,6 тисячі, у Чехії – 381,2 тисячі.
Поза країнами Європи, найбільшими країнами за кількістю прийнятих з початку повномасштабного вторгнення українців – США (280 тисяч), Велика Британія (253,2 тисячі) і Канада (210,2 тисячі).
За даними дослідників, 230 тисяч українців виїхали до Європи через Росію та Білорусь, а ще 1,3 мільйона виїхали до РФ та Білорусі і там залишилися.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…