Найбільшим і найглибшим каньйоном на суходолі є Великий каньйон Ярлунг-Цангпо, що розташований у Китаї, в тибетському автономному районі. Саме тут ховається найвище дерево в Азії, висоту якого змогли виміряти вчені з Пекінського університету, пише Live Science.
Поки що на Землі не виявлено каньйону, який був би довшим і глибшим за Великий каньйон Ярлунг-Цангпо в Китаї. Його довжина становить 505 км, а глибина в найглибшій точці — 6009 м. При цьому середня глибина каньйону становить 2270 м. Каньйон утворився приблизно 3 млн років тому внаслідок руху літосферних плит, що спричинило потужну ерозію місцевості.
Цей каньйон отримав назву на честь річки Ярлунг-Цангпо, яка є важкодоступною і знаходиться на висоті в середньому 4000 м над рівнем моря. Це найвища середня висота серед усіх великих річок на Землі. Витоки цієї річки знаходяться на заході Тибетського автономного району біля льодовика Ангсі, а потім річка тече на схід через Тибетське нагір’я, повертає різко на південний захід і з’єднується з річкою Брахмапутра. У каньйоні знаходиться кілька одних із найменш досліджених місць на Землі. Не дивно, що ще багато чого про цей каньйон вчені не знають.
Хоча сам по собі каньйон є рекордсменом, китайські вчені під час досліджень цього регіону виявили там гігантське дерево, висоту якого вдалося виміряти.
Виявилося, що висота дерева становить 102 метри і таким чином воно є найвищим відомим деревом в Азії. Поки що вчені вважають, що це кипарис гімалайський, хоча це може бути й інший вид кипарисів.