Торгова війна Трампа: WSJ розкрило страхи Сі Цзіньпіна

Після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США, Сі Цзіньпін вирішив проаналізувати суперництво між Америкою та СРСР часів “холодної” війни. Його турбувало, що Пекін може опинитися в ізоляції, як Москва свого часу.

Видання The Wall Street Journal пише, що в умовах кризи внутрішньої економіки Пекін обороняється, сподіваючись врятувати якомога більше від глобальної торговельної системи, яка врятувала Китай від злиднів. На іншому березі Тихого океану Трамп має намір перебудувати торговельну систему, яка, на його думку, принесла вигоду решті світу – і найбільше Китаю – за рахунок США.

І справа не тільки в торгівлі. Конкуруючі програми лідерів двох найбільших економік світу можуть призвести до зіткнення наддержав, небаченого з часів холодної війни, до всеохоплюючого суперництва за економічну, технологічну і загальну геополітичну перевагу.

Одна з причин, через яку Трамп хоче отримати контроль США над Панамським каналом, полягає в тому, що він вважає китайську інфраструктуру, створену там за останні десятиліття, загрозою нацбезпеці.

Китай, який намагався змінити глобальний порядок, об’єднавшись із Росією, опиняється на задвірках через торговельні обмеження і санкції, Пекін потерпає від ізоляції, втрачаючи ринки збуту і доступ до найважливіших технологій.

За словами співрозмовників, один з уроків, який Сі виніс із першої торговельної війни з Трампом, полягає в тому, що Китай може втратити більше, якщо пропорційно відповість на підвищення мит, оскільки США купують у Китаю значно більше, ніж Пекін.

Зусилля з економічної ізоляції Китаю не обмежуються митами, які, за словами Трампа, можуть досягати 60%. Інші заходи включають обмеження китайських інвестицій у США та американських інвестицій у Китай, спрямовані на галузі, в яких домінує Пекін, як-от суднобудування, а також подальше обмеження продажу високотехнологічної продукції китайським компаніям. Адміністрація вважає, що експортний контроль не зашкодить США, а зробить економіку сильнішою.

Водночас сам Трамп не відкидає можливості укладення нової угоди з Китаєм. За словами джерел, зрештою США можуть змусити Китай погодитися на “структурні зміни” в управлінні економікою, на що Сі навряд чи погодиться.

За словами джерел, Трамп не поспішає вести переговори з Сі через економічну міць США. Адміністрація розробляє важелі, які можна використовувати в переговорах. Трамп також продовжує вірити, що він може економічно тиснути на Китай і водночас розраховує, що стосунки з Сі можуть призвести до того, що дві країни знайдуть спільну мову.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Новий стандарт 230В в Україні: чи потрібні стабілізатори та що буде з тарифами

З 1 липня 2025 року в Україні почнуть діяти нові стандарти якості електроживлення, згідно з якими…

1 годину ago

Робота стоячи та рак: що призводить до смертельної хвороби

У сучасному світі все більше уваги приділяється перевагам роботи стоячи для здоров'я, як альтернативи тривалому…

1 годину ago

Ціни переб’ють апетит: яловичина, ковбаса та бекон активно дорожчають

Українські супермаркети скоригували ціни на деякі популярні м'ясні продукти. Ще більше грошей доведеться викласти за…

1 годину ago

Роботи Neuralink уже імплантують чипи в мозок, хірурги скоро будуть не потрібні, – Маск

Компанія Ілона Маска Neuralink імплантувала мозковий чіп уже третьому пацієнту. За словами підприємця, цього разу операцію проводив…

1 годину ago

Як потрібно їздити, щоб витрачати менше палива: потрібно знати кожному автомобілісту

Власникам автомобілів доводиться постійно стикатися з безліччю проблем під час користування своєю машиною: від ремонту…

1 годину ago

Мобілізація стане жорсткішою та буде посилена – крайня необхідність

Зусилля України з мобілізації нарощуються через тиск на фронті, що триває, з особливим акцентом на…

2 години ago