Більшість українських біженців у Німеччині не мають роботи: у чому причина

Більшість українських біженців у Німеччині залишаються без роботи, і це має свої причини. Багато з них стверджують, що виплати від соціальної служби є достатніми для життя. Інші зізнаються у браку мотивації, ще частина – що їм потрібен час, щоб вивчити німецьку мову. 

За даними Bild, в Німеччині зареєстровано 1,1 млн біженців з України, проте лише 113 000 з них мають офіційну роботу. Згідно з коментарями українців, причини безробіття різноманітні. Наприклад, 27-річна Маргарита, яка виховує сина 7 років пояснила, що “виплати, які вони отримують від соціальної служби, дуже добрі і вони почуваються комфортно у Німеччині”.

Деякі відзначають, що отримані виплати від соцслужби достатні для забезпечення життя. Тоді як інші скаржаться на низькооплачувану роботу, яку пропонує Німецький центр зайнятості. 40-річний Юрій Кудринський з Полтави каже, що німецький центр зайнятості пропонує йому лише примітивну роботу з низькою зарплатою.

“Скажу чесно: воно того не варте! Я не маю мотивації для цього. Тому що якщо працювати в Amazon або інших фірмах за 8-9 євро на годину, то доведеться самому платити за оренду, електрику та воду. Тоді залишається надто мало порівняно з 563 євро допомоги, яку я отримую на руки”, – каже він.

Українські жінки, які самостійно виховують дітей, часто відкладають пошук роботи, чекаючи, доки дитина виросте і зможе піти до дитячого садка, або намагаються знайти роботу на неповний робочий день. Багато хто виражає бажання спочатку вивчити німецьку мову, перш ніж шукати роботу.

“Незабаром я знайду для нього місце в дитсадку, тоді зможу піти до мовної школи. А потім я хотіла б працювати кондитером. Чоловік залишився в Україні – там він працює та надсилає мені гроші, коли може”, – каже 31-річна Анастасія, яка виховує однорічного сина.

42-річний Віталій Овасапов з Херсона каже, що розуміє, що думка суспільства та політиків у Німеччині змінилася і йому час йти працювати. Але для цього йому потрібно спочатку по-справжньому вивчити німецьку.

“Поєднувати мовні курси та роботу складно”, – каже він.

41-річна Вероніка Тітіковська із Чернівців, яка виховує дітей 9 та 13 років зізнається, що шукає роботу продавчинею, бажано в супермаркеті чи продуктовому магазині, як в Україні. Але через дітей може працювати лише неповний день.

Ситуація українських біженців за кордоном показує певні покращення. Згідно з соцопитуванням від Info Sapiens, зменшилася кількість тих, кому не вистачає грошей на їжу або одяг, і зріс відсоток тих, хто отримує вищі доходи порівняно з минулим роком. Крім того, зросла кількість українців, які працюють за кордоном, з листопада 2022 року до січня 2024 року.

Ольга Степанова

Recent Posts

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

2 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

11 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

20 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

28 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

37 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

46 хв. ago