Тисячі українців залишили Німеччину: назвали причину

У Німеччині зменшилась кількість українців. Біженці почали виїжджати із країни.

Як передає “Хвиля”, про це свідчать дані Німецької федеральної служби статистики (Destatis).

Так, за час повномасштабної війни, яку розв’язала Росія в Україні, багато громадян виїхало за кордон. При цьому багато хто знайшов притулок саме в Німеччині. Однак у країні стала спостерігатися статистика, згідно з якою протягом року українців, які шукають захист у Німеччині, поменшало на 3%.

Як зазначається, незважаючи на те, що у 2023 році кількість зареєстрованих шукачів захисту в Німеччині збільшилася, українців серед них поменшало.Play Video

Зокрема, станом на кінець 2023 року, у Центральному реєстрі іноземців (AZR) як шукачі захисту було зареєстровано 977 тисяч українців. Це найчисленніша національна група серед претендентів на статус захисту.

Українці у Німеччині / Фото: gettyimages.com

Згідно зі статистикою, окрім українців, цей статус також набули 712 тис. громадян Сирії (+6%), 323 тис. громадян Афганістану (+13%), 200 тис. громадян Іраку (-5%) та 152 тис. громадян Туреччини (+ 51%).

При цьому всього в AZR зареєструвалися 3,17 млн осіб – на 275 тис. більше, ніж у попередньому році. У статистичній службі це пояснюють визнанням 188 тис. тих, хто шукає захисту українців.

Увага також звернули увагу на те, що серед громадян України набагато більше жінок, ніж в інших національних групах (62%), а середній вік українських біженців становить 34 роки.

Тим часом німецький Інститут дослідження ринку праці та професій (IAB) виявив, що з початку повномасштабного вторгнення Росії кількість громадян України в Німеччині зросла зі 156 тис. до 1,24 мільйонів. Проте на ринок праці українці інтегруються не дуже охоче. Виходячи з прогнозу, рівень зайнятості біженців досягне 45% за п’ять років і 55% за десять років.

Як зазначається, це пов’язано з тим, що, хоча освітній рівень українських біженців у середньому вищий за інші групи, серед них переважають жінки. До того ж через найвищий середній вік у них гірше здоров’я (зокрема, через стрес). До другого чинника, який гальмує працевлаштування українців, належить уповільнення німецької економіки. Якщо вона відновиться через зростання демографії, це може покращити ситуацію.

Лисенко Катерина

Recent Posts

США близькі до рішення про передачу Україні крилатих ракет JASSM

Сполучені Штати Америки наближаються до ухвалення рішення про надання Україні крилатих ракет великої дальності типу…

1 хв. ago

Путін підписав указ, який стосується дітонародження: подробиці

Володимир Путін підписав указ, який забороняє пропаганду відмови від дітонародження. За таке правопорушення громадянам загрожує штраф у…

6 хв. ago

РФ активно фінансує терористів: Канада попереджає про глобальну загрозу

Росія продовжує активно фінансувати терористичні угруповання, що становить серйозну загрозу для глобальної безпеки. З таким…

8 хв. ago

У Києві помітили тривожний шум: КМДА пояснила причину

У деяких районах Києва може спостерігатись шум. Це пов'язано з роботою великого теплоджерела на правому березі…

14 хв. ago

МСЕК та “бусифікація” залишаться у минулому: як зміниться мобілізація в Україні

Новий закон про мобілізацію, який набув чинності у травні цього року, був покликаний удосконалити систему призову…

21 хв. ago

Навколо Великої Новосілки на Донеччині “сипляться” фланги ЗСУ – військовий експерт

Навколо населеного пункту Велика Новосілка на Донеччині "сипляться" фланги ЗСУ. Про це пише український військовий…

30 хв. ago