У Раді підготували новий законопроєкт про демобілізацію

Народна депутатка від фракції “Голос” Інна Совсун підготувала альтернативний законопроєкт про демобілізацію. Документ з’явився на тлі заяв влади про намір написати демобілізаційний законопроєкт у термін до восьми місяців. Про це парламентарка повідомила під час обговорення “Важливість прийняття термінів служби для військових в умовах дії воєнного стану” в “Українському медіацентрі”, який відбувся у суботу, 27 квітня.

За її словами, 8 місяців на розробку такого документа є знущанням.

“Коли мені кажуть про вісім місяців на розробку законопроєкту розміром в одну сторінку, то я прекрасно розумію, чому кажуть такі терміни: для того, щоб цю проблему не вирішувати”, — сказала вона.

Парламентарка пояснила, що тими чоловіками, які пішли служити у перші дні вторгнення, пройшли навчання і злагодження, простіше керувати і воювати, аніж навчати нових. Адже ці заходи потребують коштів, ресурсів, адміністрування. Водночас це не означає, що цього не треба робити.

“Якщо війна триватиме ще 5 років, а якщо ще 10 років? Далі будуть воювати ті самі, тому що нових важко навчати, тому що не налагоджена ця система?”, — запитує Совсун.

Народна депутатка підготувала свою версію демобілізаційного документа, аби довести, “що розробка такого законопроєкту не потребує 8 місяців”.

“Я не кажу, що його саме треба приймати чи інший. Законопроєкт з досить простими нормами. До слова, підготовка зайняла моєю невеличкою командою …три дні”, – зазначила вона.

За її словами, законопроєкт передбачає можливість звільнення після 36 місяців служби з обовʼязковим перебуванням на лінії зіткнення впродовж року. Совсун назвала такі умови “відповідальною позицією”.

Один з учасників обговорення, який представляв позицію Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ запитав у Совсун щодо врахування в документі питання, хто замінить військових у разі демобілізації. Депутатка відповіла, що перебіг призову “не законодавча, а виконавча проблема”.

У межах дискусії сторони домовилися про призначення зустрічі для обговорення питання демобілізації.

Нагадаємо, 13 квітня речник міністерства оборони України Дмитро Лазуткін заявив, що на розробку окремого законопроєкту про ротацію та демобілізацію знадобиться до 8 місяців. Він повідомив, що вже є “певні напрацювання”.

Заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін вважає, що демобілізація під час війни неможлива і є злочином. Цю проблему, за його словами, можуть розв’язати відпустки.

Ольга Степанова

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

10 хв. ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

20 хв. ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

27 хв. ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

34 хв. ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

43 хв. ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

52 хв. ago