Мобілізація в Україні: стало відомо, коли запрацює електронний кабінет призовника

Електронний кабінет для військових запрацює за два місяці після підписання законопроєкту про мобілізацію №10449. В ньому, зокрема, буде можливість отримати “Сертифікат захисника” – витяг з реєстру “Оберіг” про військовозобов’язаного. Також там можна буде також буде оновити дані без відвідування ТЦК.

Про це в інтерв’ю Forbes розповіла заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко. Вона наголосила, що вказаний термін є досить коротким для подібних інструментів – “можна сказати миттєвий”.

Також Черногоренко зазначила, що в е-кабінеті вивантажуватиметься електронний документ із QR-кодом, схожий на COVID-сертифікат. У кабінеті військовозобов’язаного також буде і можливість оновити дані без відвідування територіальних центрів комплектації, щоб їх могли використовувати ТЦК. Це звільнить від зайвої бюрократії, ксерокопій тощо. Крім того, готується функціонал, в якому директор підприємства зможе запросити бронювання своїх працівників.

“Не потрібно буде нести купу документів. Ми зможемо отримувати ці дані в режимі реального часу з інших реєстрів”, – заявила заступниця міністра оборони.

Е-кабінет для військових

Раніше в Міністерстві оборони України вже пояснювали як працюватиме електронний кабінет для громадян. Згідно з новим законопроєктом кожен українець отримає 60 днів на внесення особистих даних онлайн. Фізично відвідувати установи для паперового оновлення інформації буде менш потрібним.

“Що важливо, що способи уточнення даних будуть різні, але якщо вже функціонує кабінет – найзручніше це буде зробити там, але лишаються ТЦК та СП, ЦНАПи й так далі. Загалом, електронний кабінет просто дає можливість менше бігати. І це значно простіше, й це дозволить охопити більшу кількість людей і, відповідно, значно якісніше долучати людей до війська”, – пояснював начальник управління преси та інформації Міноборони Ілларіон Павлюк.

Загалом електронний кабінет стане ключовим інструментом для ТЦК. Він дозволить відправляти українцям електронні повістки. Павлюк пояснив, що така повістка, надіслана в електронному вигляді, має ті ж правові наслідки, що й традиційна паперова версія, але спрощує процес спілкування між військовими комісаріатами та громадянами.

Ольга Степанова

Recent Posts

Шахрайська схема з залізничними квитками: УЗ попередила про наслідки для покупців

"Укрзалізниця" виявила, що під час купівлі квитків на популярні рейси спекулянти пробують обійти ідентифікацію покупця через…

2 хв. ago

Користувачі Apple масово скаржаться на iOS 18: як оновлення “вбиває” iPhone

Користувачі iPhone масово скаржаться на проблеми зі смартфонами – швидко розряджається батарея. Ця проблема з'явилась…

11 хв. ago

Обмежено придатних українців до 25 років не братимуть до війська: що буде з уже мобілізованими

В Україні припинять мобілізацію обмежено придатних чоловіків віком до 25 років. Відповідний указ видасть Міністерство…

20 хв. ago

“Він просто геній”: пілот-віртуоз посадив літак лише з одним робочим колесом в шасі (відео)

Пілот-віртуоз здійснив "хрестоматійну" аварійну посадку на одному колесі. На драматичних кадрах можна побачити, як літак…

29 хв. ago

Стали відомі нові подробиці про загибель батискафа Titan і його екіпажу

Берегова охорона США опублікувала кадри загибелі підводного човна Titan після його смертоносного вибуху в червні…

42 хв. ago

Більшість працівників ТЦК не були на війні, – боєць із 3 ОШБр

У Третій окремій штурмовій бригаді (3 ОШБр) розкритикували жорсткі дії, які іноді застосовують працівники ТЦК,…

49 хв. ago