Мобілізація в Україні: стало відомо, коли запрацює електронний кабінет призовника

Електронний кабінет для військових запрацює за два місяці після підписання законопроєкту про мобілізацію №10449. В ньому, зокрема, буде можливість отримати “Сертифікат захисника” – витяг з реєстру “Оберіг” про військовозобов’язаного. Також там можна буде також буде оновити дані без відвідування ТЦК.

Про це в інтерв’ю Forbes розповіла заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко. Вона наголосила, що вказаний термін є досить коротким для подібних інструментів – “можна сказати миттєвий”.

Також Черногоренко зазначила, що в е-кабінеті вивантажуватиметься електронний документ із QR-кодом, схожий на COVID-сертифікат. У кабінеті військовозобов’язаного також буде і можливість оновити дані без відвідування територіальних центрів комплектації, щоб їх могли використовувати ТЦК. Це звільнить від зайвої бюрократії, ксерокопій тощо. Крім того, готується функціонал, в якому директор підприємства зможе запросити бронювання своїх працівників.

“Не потрібно буде нести купу документів. Ми зможемо отримувати ці дані в режимі реального часу з інших реєстрів”, – заявила заступниця міністра оборони.

Е-кабінет для військових

Раніше в Міністерстві оборони України вже пояснювали як працюватиме електронний кабінет для громадян. Згідно з новим законопроєктом кожен українець отримає 60 днів на внесення особистих даних онлайн. Фізично відвідувати установи для паперового оновлення інформації буде менш потрібним.

“Що важливо, що способи уточнення даних будуть різні, але якщо вже функціонує кабінет – найзручніше це буде зробити там, але лишаються ТЦК та СП, ЦНАПи й так далі. Загалом, електронний кабінет просто дає можливість менше бігати. І це значно простіше, й це дозволить охопити більшу кількість людей і, відповідно, значно якісніше долучати людей до війська”, – пояснював начальник управління преси та інформації Міноборони Ілларіон Павлюк.

Загалом електронний кабінет стане ключовим інструментом для ТЦК. Він дозволить відправляти українцям електронні повістки. Павлюк пояснив, що така повістка, надіслана в електронному вигляді, має ті ж правові наслідки, що й традиційна паперова версія, але спрощує процес спілкування між військовими комісаріатами та громадянами.

Ольга Степанова

Recent Posts

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

9 хв. ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

16 хв. ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

23 хв. ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

32 хв. ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

41 хв. ago

Путін хоче повністю окупувати Донбас, Запоріжжя і Херсонщину до кінця 2025 року – Welt

Кремль має намір зробити все можливе, щоб до 2026 року повністю захопити Донецьку, Луганську, Запорізьку та…

49 хв. ago