Мобілізація в Україні: стало відомо, коли запрацює електронний кабінет призовника

Електронний кабінет для військових запрацює за два місяці після підписання законопроєкту про мобілізацію №10449. В ньому, зокрема, буде можливість отримати “Сертифікат захисника” – витяг з реєстру “Оберіг” про військовозобов’язаного. Також там можна буде також буде оновити дані без відвідування ТЦК.

Про це в інтерв’ю Forbes розповіла заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко. Вона наголосила, що вказаний термін є досить коротким для подібних інструментів – “можна сказати миттєвий”.

Також Черногоренко зазначила, що в е-кабінеті вивантажуватиметься електронний документ із QR-кодом, схожий на COVID-сертифікат. У кабінеті військовозобов’язаного також буде і можливість оновити дані без відвідування територіальних центрів комплектації, щоб їх могли використовувати ТЦК. Це звільнить від зайвої бюрократії, ксерокопій тощо. Крім того, готується функціонал, в якому директор підприємства зможе запросити бронювання своїх працівників.

“Не потрібно буде нести купу документів. Ми зможемо отримувати ці дані в режимі реального часу з інших реєстрів”, – заявила заступниця міністра оборони.

Е-кабінет для військових

Раніше в Міністерстві оборони України вже пояснювали як працюватиме електронний кабінет для громадян. Згідно з новим законопроєктом кожен українець отримає 60 днів на внесення особистих даних онлайн. Фізично відвідувати установи для паперового оновлення інформації буде менш потрібним.

“Що важливо, що способи уточнення даних будуть різні, але якщо вже функціонує кабінет – найзручніше це буде зробити там, але лишаються ТЦК та СП, ЦНАПи й так далі. Загалом, електронний кабінет просто дає можливість менше бігати. І це значно простіше, й це дозволить охопити більшу кількість людей і, відповідно, значно якісніше долучати людей до війська”, – пояснював начальник управління преси та інформації Міноборони Ілларіон Павлюк.

Загалом електронний кабінет стане ключовим інструментом для ТЦК. Він дозволить відправляти українцям електронні повістки. Павлюк пояснив, що така повістка, надіслана в електронному вигляді, має ті ж правові наслідки, що й традиційна паперова версія, але спрощує процес спілкування між військовими комісаріатами та громадянами.

Ольга Степанова

Recent Posts

Підбитий санкціями США, добитий “Орєшніком”: рубль стрімко дешевшає

У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…

4 хв. ago

Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими проблемами не мобілізують

У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…

13 хв. ago

Тотальні побори та хабарі: скандальні подробиці ситуації у ЗСУ

Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…

22 хв. ago

Фантастичні пляжі та справжнє літо: туристам підказали, де відпочити наприкінці листопада

Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…

23 хв. ago

Всі АЕС в Україні пошкоджено, деякі значно: загрозливий прогноз МАГАТЕ

Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…

30 хв. ago

Росіяни лякають Європу: поширюють карту часу підльоту ракет до країн ЄС

Після удару балістичною ракетою по Україні, росіяни почали поширювати карту на якій позначили європейські міста…

38 хв. ago