В Україні іноземцям дозволили служити у Нацгвардії

Президент України Володимир Зеленський підписав 21 лютого указ, який дозволяє іноземцям та особам без громадянства служити у Національній гвардії України.

«Іноземці, які на законних підставах перебувають на території України, раніше не судимі та відповідають вимогам проходження військової служби, визначеним законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», можуть бути прийняті у добровільному порядку (за контрактом) на військову службу до Національної гвардії України», – йдеться в указі президента.

Відповідно до закону, іноземці можуть служити в армії за контрактом як на рядових посадах, так і на посадах сержантського та старшинського складу.

Для того, щоб вступити до лав Нацгвардії, потрібно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання або безпосередньо до військової частини, в якій іноземці хочуть проходити військову службу за контрактом.

Після медогляду та професійного відбору потрібно здати нормативи з фізпідготовки, зазначено у документі. Для прийнятих на військову службу іноземців встановлюється випробувальний строк два місяці.

У лютому 2022 року, після початку повномасштабного російського вторгнення, президент України Володимир Зеленський заявив про формування окремого підрозділу територіальної оборони – Інтернаціонального легіону для іноземців, які хочуть «приєднатися до захисту безпеки у Європі та світі».

Лисенко Катерина

Recent Posts

Проукраїнська Трасс публічно підтримала Трампа

Колишня прем'єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс заявила, що на президентських виборах у Сполучених Штатах Америки має…

6 години ago

Українка організувала в Польщі масштабне «виробництво» фальшивих документів

Польські прикордонники затримали у Гданську 25-річну громадянку України, яка виготовляла фальшиві документи. Про це повідомили у Прикордонній…

7 години ago

“Можна буде залучити до служби, але…”: у Міноборони прокоментували повторну ВЛК для людей з інвалідністю

Україна не розраховує на те, що серед бійців, які після початку повномасштабної війни отримали 2…

7 години ago

“Магія”: київський прокурор проживає в маєтку за 18 млн гривень, — розслідування

Відповідальний за екологічний напрямок прокурор Київської обласної прокуратури Олександр Гуцуляк проживає у котеджному містечку, яке…

7 години ago

У Тбілісі проходять акції протестувати проти закону про «іноагентів»: є перші затримані

У Тбілісі розпочалися акції протесту проти закону про «іноземних агентів», який викликав обурення Заходу та…

7 години ago

“Лакшері-вумен” з Львівської митниці вляпалася у скандал: усі деталі гучної історії

8 тисяч доларів за “модний лук” – цим похизувалася працівниця Львівської митниці, в декларації якої…

7 години ago