В Україні офіційно скасували статус “обмежено придатний”. Тепер кожен військовозобов’язаний може бути визнаний лише “придатним” або “непридатним”. Про це детальніше розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони Оксана Сухорукова в ефірі “Суспільного” 4 травня.
“Придатні є повністю придатні або придатні до служби у певних військових частинах. Разом з тим були переглянуті критерії придатності. Там є поєднання міжнародного класифікатора хвороб 10 випуску та ступеня порушення функцій”, — зазначила вона.
Сухорукова пояснила, що захворювання поділені на групи. У кожній з них є декілька категорій, зазвичай це — важкий, середній та легкий стан.
“У зв’язку з цим іде визначення придатності або непридатності або придатності для проходження в окремих частинах”, — додала вона.
Статус залежатиме не лише від діагнозу, але й від ступеня порушення функцій. Критерії придатності також поєднані за принципом “захворювання – ступінь порушення функцій”.
“В наказі є 86 груп, в яких понад 70 пунктів передбачають пункт “непридатний”, в якому близько 5000 діагнозів. В кожній групі можуть бути як повністю придатні, так і повністю непридатні”, — розповіла керівниця.
Якщо у військовозобов’язаного була виразка і залишився тільки рубець — він буде визнаний придатним. Однак якщо виразка була з ускладненням, і особа пережила операцію з видаленням значної частини шлунку — отримає статус “непридатний”.
Ампутації на будь-якому рівні, за винятком кисті, стопи й пальців, гарантують непридатність. Такий самий статус буде в усіх, у кого відсутнє око або діагностована сліпота одного ока.
Новий підхід до статусу придатності до служби у конкретних частинах не означає, що якщо людина може бути скерована у медичний підрозділ, вона служитиме медиком. Посада залежить також від спеціальності, вказаної у військово-облікових документів.
“Ми говоримо про можливість людини у зв’язку з її обмеженими або ні функціями виконувати ті чи інші завдання”, — підкреслила Сухорукова.
У випадку погіршення стану здоров’я військові можуть звертатися до свого командира з відповідним рапортом.
“Командир військової частини може направити військовослужбовця як на лікування, так і на проходження військово-лікарської експертизи”, — уточнила представниця Міноборони. Але на практиці так, як правило, не відбувається. Бо командирам потрібні “штики”, а займатися хворими у них немає часу, а часто – просто бажання.
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…