В Україні офіційно скасували статус “обмежено придатний”. Тепер кожен військовозобов’язаний може бути визнаний лише “придатним” або “непридатним”. Про це детальніше розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони Оксана Сухорукова в ефірі “Суспільного” 4 травня.
“Придатні є повністю придатні або придатні до служби у певних військових частинах. Разом з тим були переглянуті критерії придатності. Там є поєднання міжнародного класифікатора хвороб 10 випуску та ступеня порушення функцій”, — зазначила вона.
Сухорукова пояснила, що захворювання поділені на групи. У кожній з них є декілька категорій, зазвичай це — важкий, середній та легкий стан.
“У зв’язку з цим іде визначення придатності або непридатності або придатності для проходження в окремих частинах”, — додала вона.
Статус залежатиме не лише від діагнозу, але й від ступеня порушення функцій. Критерії придатності також поєднані за принципом “захворювання – ступінь порушення функцій”.
“В наказі є 86 груп, в яких понад 70 пунктів передбачають пункт “непридатний”, в якому близько 5000 діагнозів. В кожній групі можуть бути як повністю придатні, так і повністю непридатні”, — розповіла керівниця.
Якщо у військовозобов’язаного була виразка і залишився тільки рубець — він буде визнаний придатним. Однак якщо виразка була з ускладненням, і особа пережила операцію з видаленням значної частини шлунку — отримає статус “непридатний”.
Ампутації на будь-якому рівні, за винятком кисті, стопи й пальців, гарантують непридатність. Такий самий статус буде в усіх, у кого відсутнє око або діагностована сліпота одного ока.
Новий підхід до статусу придатності до служби у конкретних частинах не означає, що якщо людина може бути скерована у медичний підрозділ, вона служитиме медиком. Посада залежить також від спеціальності, вказаної у військово-облікових документів.
“Ми говоримо про можливість людини у зв’язку з її обмеженими або ні функціями виконувати ті чи інші завдання”, — підкреслила Сухорукова.
У випадку погіршення стану здоров’я військові можуть звертатися до свого командира з відповідним рапортом.
“Командир військової частини може направити військовослужбовця як на лікування, так і на проходження військово-лікарської експертизи”, — уточнила представниця Міноборони. Але на практиці так, як правило, не відбувається. Бо командирам потрібні “штики”, а займатися хворими у них немає часу, а часто – просто бажання.
У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…
збільшується кількість поїздів до Варшави. Як передає "Хвиля", про це повідомив віце-прем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад…
Католицька церква незабаром здобуде свого першого святого міленіалу. Ним стане 15-річний італійський підліток, який помер…
Дослідження британських науковців виявило, що форма серця безпосередньо пов’язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, розширюючи межі…
Народні депутати ухвалили у першому читанні законопроект №9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації…
Удар по Дніпру балістичною ракетою "Орешнік" та заяви правителя РФ Володимира Путіна, на думку аналітиків, не…