Скасування статусу “обмежено придатний до служби в армії” означає зокрема те, що тепер особи із алкогольною та наркотичною залежністю можуть бути мобілізовані. Про це розповів виконавчий директор української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко в ефірі каналу “Київ 24”.
За його словами, люди із такого роду залежністю навряд чи опиняться на фронті, але їх можуть задіяти для виконання тилових завдань.
“Це служба тилу, забезпечення логістичної допомоги та навіть медична допомога можуть бути тими підрозділами, які зможуть приймати людей із такими діагнозами”, — сказав Павліченко.
На думку правозахисника, за це новий закон “можна критикувати”.
Як повідомлялося, 4 травня вступили у дію нові норми законодавства, якими зокрема скасовується статус “обмежено придатний” до служби в армії. Як пояснили в Міноборони, тепер ТЦК будуть в індивідуальному порядку викликати таких людей на повторне проходження військово-лікарської комісії, аби перевести їх до статусу “придатних” або “непридатних” до служби.
В Міністерстві кажуть, що тепер під мобілізацію можуть потрапити зокрема ті, хто страждає на серйозні захворювання, але зберігає достатню функціональність. Це стосується, наприклад, людей із діабетом та ВІЛ.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…