Українська розвідка виділила три спроби РФ дестабілізувати Україну, щоб домогтися перемоги. Оцінки українських та американських розвідслужб щодо становища на передовій узгоджуються з прогнозом “Інституту вивчення війни” про те, що ЗС РФ можуть захопити Часів Яр, але навряд чи захоплять великі українські міста. Про це повідомляється у зведенні від 2 травня.
Заступник начальника ГУР МО України генерал-майор Вадим Скібіцький в інтерв’ю The Economist 2 травня сказав, що перша спроба дестабілізувати Україну зводиться до військових операцій, спрямованих на те, щоб скористатися поточною нестачею матеріального забезпечення та особового складу. Росіяни, за словами Скібіцького, знали, що квітень і травень будуть складними місяцями для української армії. ЗС РФ спробують виконати своє завдання із захоплення Донецької та Луганської областей, а російське командування прагне до перемоги на полі бою до 9 травня або до візиту президента РФ Володимира Путіна до Пхеньяна в середині травня. Скібіцький зазначив, що зараз зусилля України зосереджені на Часовому Яру, де, за оцінками ISW, у російських військ найбільше можливостей, щоб досягти операційно значущих цілей. І хоча падіння міста, “ймовірно, питання часу”, все ж ЗС РФ не захоплять його “сьогодні або завтра”. Усе залежатиме від наявних у ЗСУ резервів.
За словами представника української розвідки, ЗС РФ домоглися тактичних успіхів у районі Авдіївки після недавнього просування на північний схід від міста. У ISW зазначають, що російські війська поки що дуже далекі від операційно значущих цілей у цьому районі, але загроза залишатиметься і в осяжному майбутньому.
Скібіцький вважає, що ЗС РФ, імовірно, почнуть наступ у Харківській і Сумській області наприкінці травня або на початку червня, але захопити Суми чи Харків не зможуть. Для цих зусиль зараз накопичено 50-70 тисяч особового складу. У ISW вважають, що цього буде недостатньо для захоплення великих міст, але українським військам доведеться відтягуватися з інших районів фронту.
Директор Національної розвідки США (DNI) Евріл Гейнс 2 травня заявила Комітету Сенату США з питань збройних сил, що президент РФ Володимир Путін вважає, що поточні внутрішні та міжнародні тенденції на його користь, і що він розглядає свою особисту стійкість, стан російської економіки та зусилля РФ із переозброєння як вигідні порівняно з поточними проблемами України. На думку Гейнса, російські сили здатні домогтися тактичного прориву, особливо в Харківській і Донецькій областях, але не уточнюється будь-який оперативний напрямок.
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…
Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…
Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…
Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…
Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…