Українська розвідка виділила три спроби РФ дестабілізувати Україну, щоб домогтися перемоги. Оцінки українських та американських розвідслужб щодо становища на передовій узгоджуються з прогнозом “Інституту вивчення війни” про те, що ЗС РФ можуть захопити Часів Яр, але навряд чи захоплять великі українські міста. Про це повідомляється у зведенні від 2 травня.
Заступник начальника ГУР МО України генерал-майор Вадим Скібіцький в інтерв’ю The Economist 2 травня сказав, що перша спроба дестабілізувати Україну зводиться до військових операцій, спрямованих на те, щоб скористатися поточною нестачею матеріального забезпечення та особового складу. Росіяни, за словами Скібіцького, знали, що квітень і травень будуть складними місяцями для української армії. ЗС РФ спробують виконати своє завдання із захоплення Донецької та Луганської областей, а російське командування прагне до перемоги на полі бою до 9 травня або до візиту президента РФ Володимира Путіна до Пхеньяна в середині травня. Скібіцький зазначив, що зараз зусилля України зосереджені на Часовому Яру, де, за оцінками ISW, у російських військ найбільше можливостей, щоб досягти операційно значущих цілей. І хоча падіння міста, “ймовірно, питання часу”, все ж ЗС РФ не захоплять його “сьогодні або завтра”. Усе залежатиме від наявних у ЗСУ резервів.
За словами представника української розвідки, ЗС РФ домоглися тактичних успіхів у районі Авдіївки після недавнього просування на північний схід від міста. У ISW зазначають, що російські війська поки що дуже далекі від операційно значущих цілей у цьому районі, але загроза залишатиметься і в осяжному майбутньому.
Скібіцький вважає, що ЗС РФ, імовірно, почнуть наступ у Харківській і Сумській області наприкінці травня або на початку червня, але захопити Суми чи Харків не зможуть. Для цих зусиль зараз накопичено 50-70 тисяч особового складу. У ISW вважають, що цього буде недостатньо для захоплення великих міст, але українським військам доведеться відтягуватися з інших районів фронту.
Директор Національної розвідки США (DNI) Евріл Гейнс 2 травня заявила Комітету Сенату США з питань збройних сил, що президент РФ Володимир Путін вважає, що поточні внутрішні та міжнародні тенденції на його користь, і що він розглядає свою особисту стійкість, стан російської економіки та зусилля РФ із переозброєння як вигідні порівняно з поточними проблемами України. На думку Гейнса, російські сили здатні домогтися тактичного прориву, особливо в Харківській і Донецькій областях, але не уточнюється будь-який оперативний напрямок.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…