Мобілізація засуджених обов’язково передбачатиме запит військових: якщо вони не виявлять бажання поповнювати підрозділ такою особою, до суду не подаватимуть відповідне клопотання.
Про це в коментарі LIGA.net повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.
За її словами, наразі військові висловлюють різну позицію з цього приводу: дехто це “абсолютно засуджує”, а деякі “брали б сотнями ув’язнених і засуджених”.
“Ми дізнаємося про те, наскільки корисний цей крок, скільки людей зможемо мобілізувати, коли цей процес розпочнеться… Цей механізм – вирішувати це через суд, його наразі не існує. І тут ключові – дискусія у парламенті та запит військових. Тоді можна проаналізувати, які категорії вмотивовані та дійсно допомогли б війську. Тоді можна брати фідбек від командирів. З 26000 людей ми ще можемо обирати – за різними статтями й параметрами”, – зауважила вона.
Представниця Мін’юсту зазначила, що законопроєкт про мобілізацію повинен розв’язати це питання, а після його ухвалення можна буде одразу починати працювати з командирами, напрацьовувати підзаконні акти аби реалізувати зміни.
Щодо ризиків володіння зброєю засудженими, яких мобілізують, Висоцька заявила, що залучення таких людей до Збройних Сил може “відбуватися в різних формах”. “Людина може бути в армії, але при цьому не торкатися зброї”, – пояснила чиновниця.
Також, за її словами, “злочини теж [бувають] дуже різні”, зокрема, дорожньо-транспортні пригоди та злочини з необережності. Навіть вбивство, вважає чиновниця, “могло бути вчинене за тих обставин, які не повторяться в армії”.
“Звісно, можна говорити про схильність до агресії. Але якийсь час пенітенціарна система працювала з цією людиною. І у нас є оцінка ризику повторного вчинення правопорушення… Ми бачимо свою роботу у виправленні людей і тому говоримо, що не кожен засуджений – небезпечний”, – пояснила Олена Висоцька.
А член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв’ю “РБК-Україна” зазначив, що ті засуджені, які не перебувають у місцях позбавлення волі, можуть бути мобілізовані.
“Ми передбачимо, щоб засуджені, які отримали покарання без реального відбуття його в місцях пенітенціарної системи (або засуджені з відстрочкою від відбування покарання, або умовно засуджені, які фізично перебувають на волі), можуть бути мобілізовані, вони також будуть взяті на військовий облік”, – сказав він.
Також член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки додав, що засуджені, які перебувають у місцях позбавлення волі, теж отримають можливість захищати Україну на фронті. Проте є винятки – засуджені за злочини проти основ національної безпеки, проти статевої свободи людини й деяких інших найбільш сенситивних злочинів, не отримають такого права.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…