Після того, як в Україні був ухвалений та підписаний президентом закон про мобілізацію, в країні фіксують збільшення кількості військовозобов’язаних чоловіків, які укладають шлюб із жінками, що мають інвалідність. Фактично це дає можливість отримати звільнення від призову до лав ЗСУ й дозволяє на законних підставах виїхати за кордон. Про це пише ТСН.
Як зазначається, у соцмережах суттєво збільшилася кількість оголошень, які можна класифікувати як “фіктивні шлюби”. Раніше протягом тижня їх публікувалось не більше трьох-чотирьох, то зараз у спільнотах щодня з’являється по декілька оголошень. Також виросли й розцінки. Якщо восени минулого року за такі “послуги” ухилянти пропонували 1 тисячу доларів США, то нині “такса” зросла втричі.
Окрім того, чоловіки оголошують про намір одружитись на жінках, які набагато старше за них. Скажімо, 32-річний військовозобов’язаний чоловік на ім’я Олексій поцікавився у користувачів, чи “законно” буде, якщо він одружиться на 64-річній жінці.
Не виключено, що ситуацією, коли чоловік хоче пов’язати своє життя із жінкою, яка годиться йому у матері, можуть зацікавитись у РАЦСі, відповіли у соцмережі.
Також, як зазначають у ТСН, інші користувачі наводять приклади, що один з військовозобов’язаних намагався одружитися з жінкою, яка була старше за нього на 28 років, але державні реєстратори начебто відмовились реєструвати шлюб після того, як завдали низку питань такому “подружжю”.
Окрім того, в цій ніші з’явились й посередники, які за певний відсоток знайомлять чоловіків, які не бажають потрапити до ЗСУ, з жінками з інвалідністю.
За словами адвоката Андрія Межирицького, якщо обидві сторони стверджують, що їхній шлюб справжній, а не фіктивний, то РАЦС не має законних підстав не реєструвати подружжя, навіть якщо є різниця у віці.
“Можливо, РАЦСам дали вказівку більш прискіпливо до цього відноситись, але це поза законом”, — пояснив він, уточнивши, що різниця у віці не є підставою для відмови у реєстрації актів цивільного стану.
Водночас, як виявилося, деякі чоловіки шукають самотніх вагітних жінок, яким за певну винагороду пропонують записати дитину після пологів на себе, як на батька. Після чого навіть “гарантують” аліменти. Як коментують у соцмережах, такі чоловіки вже мають своїх двох дітей, а третьої дитини їм “не вистачає”, щоб убезпечити себе від мобілізації.
На цей випадок юрист Андрій Межирицький зазначив, що ці дії мають шахрайства, за яке передбачена кримінальна відповідальність. Крім того, чоловік, на якого оформили “чужу дитину”, нестиме за неї повну юридичну відповідальність. До того ж, ця дитина матиме рівні з рідними дітьми права, наприклад, в питанні спадщини.
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…
Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…