Мобілізація в Україні: ТЦК доручають поліції доставити десятки тисяч чоловіків до військкоматів

У разі, якщо військовозобов’язаний після отримання повістки не з’являється у військкоматі в потрібний час, співробітники ТЦК мають право задіяти правоохоронні органи для затримання і доставки мобілізованого до Територіального центру комплектування. Про це повідомив речник ГУНП в Івано-Франківській області Андрій Яцків у коментарі виданню ТСН.

Так, за його словами, поліцейські не мають доступу до системи “Оберіг”, адже з нею працюють тільки співробітники військкомату.

“Від початку повномасштабного вторгнення поліція працює в посиленому режимі і робить усе для того, щоб, наприклад, наша Івано-Франківська область залишалася одним із безпечніших регіонів України”, — сказав він.

Крім того, речник Полтавського обласного ТЦК Роман Істомін у коментарі виданню ТСН також підтвердив, що військкомати регулярно звертаються до правоохоронних органів щодо доставки більш ніж 30 тисяч осіб, які вчинили порушення мобілізаційного законодавства та правил військового обліку.

“Йдеться про загальну кількість станом на цей момент. Ми звертаємося до поліції щодо їхнього доставлення, а поліція, наскільки я розумію, має проводити розшукові заходи”, — сказав Роман Істомін.

При цьому адвокат Ростислав Кравець заявив журналістам, що військовозобов’язані не можуть самостійно дізнатися, чи є їхнє прізвище в спеціальних реєстрах.

“Щодо 90% військовозобов’язаних можна сказати, що навряд чи ТЦК може підтвердити отримання ними повістки. У більшості випадків цим особам нічого не загрожує, але якщо буде доведено, що вони не з’явилися на вимогу ТЦК, то їм загрожує штраф 850 грн”, — розповів ТСН.ua Ростислав Кравець.

Юрист наголосив, що в разі звернення до суду, насамперед вирішальним фактором буде наявність або відсутність підтвердження вручення повісток, а також факт пропуску терміну появи у військкоматі.

Нагадаємо, адвокат Андрій Межирицький заявив, що захворювання ожиріння дає змогу унеможливити або обмежити можливість мобілізації чоловіка в армію.

Раніше член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський розповів, що в Україні не планують робити призовний вік нижчим за 25 років. Він зазначив, що через відмову від строкової служби, чоловікам від 18 до 25 років необхідно пройти загальновійськову службу.

Ольга Степанова

Recent Posts

“Будьте обережні”: 100-річний музикант розкрив свій особливий секрет довголіття

100-річний барабанщик Роджер Вонсон зі США назвав заняття улюбленою справою секретом довголіття. Про це пише People.…

7 години ago

Почуваються особливими: у пари народилися чотири однакові дівчинки

Мерседес Сандху з Техасу (США) народила дуже рідкісних ідентичних четвірок. Малюки перебувають у лікарні, отримують…

7 години ago

Жарти від ТЦК чи гумор по-одеськи: у мережі з’явилися начебто інтимні пропозиції для ухилянтів

Мережу збурило оголошення, розміщене в Одесі. Там жінка пропонує сексуальні послуги за гроші ухилянтам, які бояться…

7 години ago

300-метровий норвезький лайнер вирушить у великий круїз для нудистів

Днями італійський пляжний курорт Іс-Бенас анонсував старт "голих" весіль. І ось тепер для туристів-нудистів з'явилася ще…

7 години ago

Треба для справи: на Сумщині чоловік двічі замовляв повій на прохання поліції

На Сумщині поліція викрила сутенерку, яка залучила свою знайому до проституції. Для цього співробітники залучили…

7 години ago

Українки відповіли, чи треба повертати чоловіків, які зараз за кордоном

У Львові жінок опитали, чи вважають за доцільне повертати чоловіків з-за кордону в рамках мобілізації. Про…

8 години ago