Європа може вкритися кригою вже скоро: учені прогнозують глобальну кліматичну катастрофу

Світ стрімко наближається до глобальної кліматичної  катастрофи. Вона може статися вже найближчим майбутнім. Найбільше постраждає європейський континент. Велика частина Європи замерзне і вкриється кригою. Як не парадоксально, але новий льодовиковий період у Європі може стати наслідком глобального потепління.

Які тривожні ознаки учені фіксують на планеті, і при чому тут глобальне потепління, пояснили кліматологи та океанографи з Утрехтського університету в Нідерландах. Учені з Нідерландів опублікували своє дослідження в журналі Science Advances.

Науковці пояснюють можливі глобальні зміни клімату розпадом Атлантичної меридіональної циркуляції (АМОЦ) – системи океанський течій, які забезпечують теплообмін між різними частинами світу. Частиною АМОЦ є, зокрема, найвідоміша течія Гольфстрім, яка переносить тропічне тепло до берегів Північної Атлантики, а звідти несе на південь прохолодні водяні маси, що віддали своє тепло Європі.

Так от, науковці з Нідерландів змоделювали зміни клімату за останні дві тисячі років. Висновок, що витікає з цієї моделі, виявився невтішним: через глобальне потепління АМОЦ може уповільнитись, або взагалі зупинитися. І це неминуче призведе до замерзання Європи. Причому це, ймовірно, станеться у найближчу сотню років. Причому процес може початися вже зовсім найближчими роками.

Як з’ясувалось, АМОЦ відіграє неабияку роль у глобальному кліматі. Завдяки сталим океанським течіям вдається підтримувати баланс прісної та солоної води на планеті. І це зрештою допомагає регулювати температуру в різних куточках планети.

Через танення льодовиків можуть зупинитись океанські течії

Ключову роль в уповільненні океанських течій може відіграти танення льодовиків у Гренландії. Через глобальне потепління вони тануть швидкими темпами, і в океан виливається колосальна кількість талої води. Це призводить до порушення природного балансу між прісною та солоною водою, а відтак ускладнює формування течій та уповільнює їхній рух.

Через це АМОЦ вже не приносить стільки  теплої води до узбережжя Європи і відповідно так інтенсивно не забирає звідти холодні водяні маси. Якщо опріснення океанської води досягне критичної точки, течії можуть взагалі зупинитись. І тоді Європа почне охолоджуватись із великою швидкістю.

Зрештою середня температура повітря на європейському континенті може знизитись на 9-27 градусів за Цельсієм. Причому що ближче територія розташована до океану, то інтенсивніше вона охолоджуватиметься. До України холод також прийде. У нас, ймовірно, не буде такого контрасту, як, наприклад, у Британії. Але й у нас встановляться люті зими та холодне літо із максимальною температурою  +15…+18 градусів.

Причому, як прогнозують учені, такі зміни можуть відбутися дуже швидко.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Україну можуть повернути ядерну зброю — The New York Times

Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…

14 хв. ago

Без боргів і з великою зарплатою: набувають чинності нові правила бронювання від мобілізації

Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…

22 хв. ago

Удар “Орєшніка”: Україні немає чим відповісти на цей клас зброї, – NYT

Удар міжконтинентальною ракетою по Дніпру був спробою Росії послати Україні та Заходу максимально потужний сигнал. Однак…

29 хв. ago

Афера на сотні мільйонів гривень: що не так зі встановленням сонячних батарей

В Києві масштабують проєкт підготовки до зими в умовах нестачі електроенергії — встановлюють сонячні панелі…

38 хв. ago

У ОAE виготовлено найбільший зливок золота у світі

Золотий зливок із рекордною вагою 300 кілограмів був виготовлений у ОАЕ. Його внесли до Книги рекордів…

47 хв. ago

Лукашенко погрожує вимкнути інтернет, якщо за нього не проголосують на виборах

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у разі протестів на президентських виборах взимку 2025 року в…

55 хв. ago