Містичний шторм: вчені розкривають загадкове походження раптової бурі в Дубаї

Території, розташовані в регіоні Перської затоки, зазвичай асоціюються зі спекотним піском і сучасними мегаполісами, але в останні дні вони зіткнулися з рясним дощом. У вівторок, 16 квітня, у Дубаї випала кількість опадів, що відповідає півторарічній нормі, що призвело до повені, паніки та хаосу у місті. Про це пише IFLScience.

Ця незвичайна для регіону буря спровокувала спекуляцію про те, що злива могла бути викликана не природним шляхом, а бути результатом експериментів із засівом хмар. Протягом багатьох років вчені вивчають методи боротьби з глобальним потеплінням Землі. Геоінженерія, включаючи впорскування аерозолів у хмари для відображення сонячного випромінювання назад у космос, є одним із методів, що обговорюються.

Процес засіву хмар включає розпилення дрібних частинок, таких як йодид срібла, в атмосферу, щоб створити “ядра”, навколо яких утворюються краплі води. Цей процес сприяє утворенню кристалів льоду та збільшує ймовірність випадання дощу та снігу.

Відомо, що Національний центр метеорології ОАЕ (NCM) регулярно проводить експерименти з методами засіву хмар для вирішення проблем із водопостачанням країни. Однак немає жодних доказів того, що ці експерименти стосувалися недавніх дощів у Дубаї. Попри всі теорії змов, метеорологи вважають, що злива в Дубаї обумовлена ​​більш загальними погодними умовами.

На думку метеоролога з Університету Редінга, професора Мартена Амбаума, шторм у Дубаї, швидше за все, є результатом “мезомасштабної конвективної системи”, тобто серії середніх гроз, викликаних масивними грозовими хмарами, що утворюються в результаті підйому вологи в атмосферу. Такі системи можуть призвести до сильних злив, особливо якщо грози йдуть одна за одною.

Професор зазначив, що наразі немає технологій, здатних викликати такі сильні опади, і що в цьому регіоні не проводилися операції із засіву хмар останнім часом. Представники NCM також підтвердили, що не проводили експериментів із засівом хмар перед зливою в Дубаї.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Україні випробували унікальний дрон: невидимий для мін

Днями представники силових структур, технічні фахівці і потенційні експлуатанти протестували дрон, який може суттєво допомогти…

58 хв. ago

Захід зупинить Путіна, якщо він зважиться на ядерний удар – Маломуж

Колишній голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж спрогнозував, як перспектива проведення Росією навчань…

59 хв. ago

Прогноз погоди на вихідні 18–19 травня: бувало і тепліше

За даними Sinoptik.ua, у більшості регіонів України після затяжного періоду прохолоди нарешті потеплішає, тож можна…

1 годину ago

Вибори в США: американці ненавидять політику Байдена, а Трампа як особистість

Видання The Hill пише про те, що президент Джо Байден непопулярний серед виборців. Жодне опитування…

1 день ago

Прибуток найбільших банків Росії впав

Найбільші банки Росії почали сильніше відчувати на собі санкції за війну в Україні: прибуток 20…

1 день ago

Чи корисні перекуси: важливі поради

Під час сучасного ритму життя перекуси стають необхідною складовою здорового харчування. Однак, чи завжди корисні…

1 день ago