Те, що Китай контролює глобальне потепління Землі, може здатися божевіллям і теорією змови, однак нове дослідження показує, що це твердження насправді правдиве. Але, вчені визнають, що Китай, імовірно, робить це ненавмисно, пише Daily Mail.
У новому дослідженні команда з Океанічного університету Китаю виявила, що в період з 2010 по 2020 рік країна дійсно створювала “теплові згустки” над північно-східною частиною Тихого океану. Результати вчених показують, що в цей період температура піднялася в Беринговій протоці та на відстані трохи понад 1600 кілометрів до затоки Аляска. Це, на думку вчених, призвело до масового вимирання риби, цвітіння токсичних водоростей і зникнення китів.
Команда також виявила, що це потепління насправді спричинене частиною програми Китаю зі скорочення викидів аерозолів, які є забруднювачами, але водночас чинять на Землю охолоджувальний ефект, бо діють як дзеркало, яке відбиває сонячне тепло назад у космос.
У результаті автори дослідження просять китайський уряд переглянути заборону на аерозолі, оскільки їхня відсутність, імовірно, підвищуватиме температуру в регіоні, від чого постраждає все живе в океанах.
Спостереження показують, що за останні десятиліття країна пережила рекордні хвилі тепла, наприклад, 2015 року, коли температура сягнула рекордних 51,6 градуса за Цельсієм. Неймовірна хвиля спеки також спостерігалася 2010 року, коли пікова температура зросла на понад 40 градусів за Цельсієм.
Автори дослідження вважають, що характер хвиль тепла змінився після того, як китайський уряд успішно скоротив викиди аерозолів, наприклад, сульфатів, які виробляють заводи та електростанції 2010 року.
Під час дослідження вчені створили 12 комп’ютерних моделей клімату, які використовуються з двома умовами:
Результати показують, що в моделях, де кількість викидів не змінилася, температура в інших регіонах також залишалася стабільною. Водночас зниження кількості викидів було пов’язане з підвищенням температури в північно-східних регіонах Тихого океану.
Чистіше від аерозолів повітря означає, що менше тепла відбивається назад у космос, а підвищення приземної температури призводить до утворення систем високого тиску. Це, своєю чергою, пов’язано зі спекотнішими та сухішими температурами влітку і м’якшою погодою взимку. Системи високого тиску, що формуються над атмосферою планети, призводять до того, що системи низького тиску в Тихому океані стали більш інтенсивними. Далі Алеутський мінімум, що переносить тепле повітря в північно-східну частину Тихого океану, розширюється і слабшають вітри, які, як правило, охолоджують поверхню океану. У результаті формуються більш спекотні умови.
Зазначимо, що, за даними NASA, обмеження викидів аерозолів справді сприяє глобальному потеплінню, проте їхнє підвищення, на жаль, призводить до передчасної смерті восьми мільйонів людей щорічно в усьому світі.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…