Неймовірні хвилі тепла знищують усе живе в Тихому океані: їх запускає Китай

Те, що Китай контролює глобальне потепління Землі, може здатися божевіллям і теорією змови, однак нове дослідження показує, що це твердження насправді правдиве. Але, вчені визнають, що Китай, імовірно, робить це ненавмисно, пише Daily Mail.

У новому дослідженні команда з Океанічного університету Китаю виявила, що в період з 2010 по 2020 рік країна дійсно створювала “теплові згустки” над північно-східною частиною Тихого океану. Результати вчених показують, що в цей період температура піднялася в Беринговій протоці та на відстані трохи понад 1600 кілометрів до затоки Аляска. Це, на думку вчених, призвело до масового вимирання риби, цвітіння токсичних водоростей і зникнення китів.

Команда також виявила, що це потепління насправді спричинене частиною програми Китаю зі скорочення викидів аерозолів, які є забруднювачами, але водночас чинять на Землю охолоджувальний ефект, бо діють як дзеркало, яке відбиває сонячне тепло назад у космос.

У результаті автори дослідження просять китайський уряд переглянути заборону на аерозолі, оскільки їхня відсутність, імовірно, підвищуватиме температуру в регіоні, від чого постраждає все живе в океанах.

Спостереження показують, що за останні десятиліття країна пережила рекордні хвилі тепла, наприклад, 2015 року, коли температура сягнула рекордних 51,6 градуса за Цельсієм. Неймовірна хвиля спеки також спостерігалася 2010 року, коли пікова температура зросла на понад 40 градусів за Цельсієм.

Автори дослідження вважають, що характер хвиль тепла змінився після того, як китайський уряд успішно скоротив викиди аерозолів, наприклад, сульфатів, які виробляють заводи та електростанції 2010 року.

Хвилі тепла, створювані Китаєм у Тихому океані Фото: Daily Mail

Під час дослідження вчені створили 12 комп’ютерних моделей клімату, які використовуються з двома умовами:

  • викиди у Східній Азії залишалися стабільними;
  • викиди у Східній Азії знижувалися за останнє десятиліття.

Результати показують, що в моделях, де кількість викидів не змінилася, температура в інших регіонах також залишалася стабільною. Водночас зниження кількості викидів було пов’язане з підвищенням температури в північно-східних регіонах Тихого океану.

Чистіше від аерозолів повітря означає, що менше тепла відбивається назад у космос, а підвищення приземної температури призводить до утворення систем високого тиску. Це, своєю чергою, пов’язано зі спекотнішими та сухішими температурами влітку і м’якшою погодою взимку. Системи високого тиску, що формуються над атмосферою планети, призводять до того, що системи низького тиску в Тихому океані стали більш інтенсивними. Далі Алеутський мінімум, що переносить тепле повітря в північно-східну частину Тихого океану, розширюється і слабшають вітри, які, як правило, охолоджують поверхню океану. У результаті формуються більш спекотні умови.

Зазначимо, що, за даними NASA, обмеження викидів аерозолів справді сприяє глобальному потеплінню, проте їхнє підвищення, на жаль, призводить до передчасної смерті восьми мільйонів людей щорічно в усьому світі.

Ольга Степанова

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

2 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

2 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

2 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

3 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

3 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

3 години ago