Там може бути вода і життя: астрономи виявили рекордну планету, в 4 рази більшу за Землю

Згідно з дослідженням, опублікованим у виданні Astrophysical Journal, астрономи виявили нову планету, яка має щонайменше пару рекордів. Хоча вчені ще багато чого не знають про цей не такий вже й далекий за космічними мірками світ, відомо, що планета перебуває в зоні населеності своєї зірки, а значить, там може бути вода і життя, пише Cosmos.

Ученим із NASA, які входять до команди дослідників космічного телескопа TESS, часто допомагають так звані цивільні вчені. Ці волонтери займаються аналізом величезної кількості даних, зібраних обсерваторією, яка шукає планети за межами Сонячної системи.

Саме ці волонтери першими виявили наявність потенційної нової планети, а подальше дослідження вчених із NASA підтвердило це відкриття.

Космічний телескоп TESS знаходить планети за допомогою транзитного методу, який полягає у виявленні провалів у світлі зірок, коли на їхньому тлі проноситься планета. Саме таким чином було виявлено планету, що отримала назву TOI 4633, розташовану на відстані 309 світлових років від нас. Вона обертається навколо однієї із зірок у подвійній зоряній системі. Відомо, що розмір цієї планети можна порівняти з розміром Нептуна, тобто цей світ майже в 4 рази більший за Землю. Невідомо точно, яким саме є цей світ, адже можливо це газовий гігант, а може бути кам’яниста планета.

Відомо, що розмір цієї планети можна порівняти з розміром Нептуна, тобто цей світ майже в 4 рази більший за Землю. Невідомо точно, яким саме є цей світ, адже можливо це газовий гігант, а може бути кам’яниста планета Фото: Cosmos

Цікаво, що за допомогою транзитного методу в основному знаходять планети, які мають невеликий орбітальний період. Але астрономи з’ясували, що TOI 4633 здійснює повний оберт навколо своєї зірки за 272 дні. Тобто планета розташована набагато далі, ніж інші, виявлені в такий самий спосіб.

Інший рекорд полягає в тому, що зірка, навколо якої обертається TOI 4633, є найяскравішою серед відомих зірок із транзитними планетами, розташованими в зоні населеності зірки. Розташування планети в такій зоні передбачає наявність води в рідкому вигляді на її поверхні. А там, де є вода, значить можливе і життя.

Учені вважають, що у цієї планети може бути сусід — світ, який розташований ближче до зірки і здійснює повний оборот навколо неї всього за 34 дні. Нагадуємо, що орбітальний період Землі становить трохи більше ніж 365 днів.

За словами вчених, виявлення планет у багатозіркових системах має вирішальне значення для розуміння того, як створюються такі світи.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як Верховна Рада витрачатиме мільярди у 2025 році: відрядження та оренда житла для депутатів у пріоритеті

Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…

1 хв. ago

Бригади стануть корпусами: Генштаб готує нову структуру для ЗСУ

Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…

9 хв. ago

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

20 хв. ago

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

29 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

37 хв. ago

Підбитий санкціями США, добитий “Орєшніком”: рубль стрімко дешевшає

У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…

44 хв. ago