Українцям, які набули права власності на свої квартири ще минулого століття, доведеться заново пройти процедуру реєстрації житла. Якщо вони цього не зроблять, можуть втратити свою нерухомість.
Чому це слід зробити найближчим часом, роз’яснили у Львівській міській раді.
Право власності на житло чи іншу нерухомість має бути зафіксовано у Державному реєстрі прав на нерухоме майно. Якщо житла в цьому реєстрі немає, воно може стати легкою здобиччю аферистів, які заволодіють чужою квартирою.
Справа в тому, що у багатьох українців, які фактично є власниками квартир, їхнє право власності не відображено у Державному реєстрі. Причина – у тому, що вони давно здобули право власності на свої квартири, а тоді ще електронних реєстрів не було. Таким чином, їхнє право власності оформлене у паперовому вигляді, причому на паперах, які зараз не мають юридичної сили.
Державний реєстр прав на нерухоме майно почав діяти з 2013 року. Тобто всі права власності, оформлені з 2013 року, вже там записані. До того право власності на нерухомість фіксували у реєстрі прав власності на нерухоме майно. Наразі цей реєстр є архівною складовою Держреєстру.
Тоді, до 2013 року, реєстрацію права власності проводили в БТІ. При цьому власникам житла мали видати на руки виписки з реєстру або проставити штамп на документі, що підтверджує право власності. Але якщо у них таких позначок немає, то краще поквапитися із реєстрацією житла.
“Права видані раніше, наприклад, у 80-90 роках без використання нотаріальних бланків на звичайному папері і не зареєстровані в БТІ (тобто немає жодних штампів, позначок БТІ або Виписки з БТІ), то таке право не зареєстровано належним чином і таке майно обов’язково на сьогодні потрібно зареєструвати у Державному реєстрі прав, бо права власності як такого не виникло”, – йдеться у повідомленні Львівської міськради.
Якщо це не буде зроблено, власники квартири не зможуть її продати. Але це не найгірше. Справа в тому, що документи, виготовлені на звичайному папері, які ніде не зареєстровані, легко підробити. А значить, в один зовсім не прекрасний день власник квартири може дізнатися, що його житло комусь продали, або у нього з’явився ще один власник.
Для цього слід виконати такі дії:
В інформації також звертають увагу, що адміністративний збір за процедуру повторної реєстрації власності не доведеться сплачувати, адже фактично право власності виникло ще до 2013 року.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…