Президент Франції Еммануель Макрон розізлив американських чиновників. Причиною стали його заяви про те, що він відправить війська своєї країни в Україну. У США ж побоюються, що цей крок може призвести до зіткнення з рф.
Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на джерело, знайоме з дискусіями між союзниками. Водночас зазначають, що деякі прем’єр-міністри країн ЄС очікують від Макрона лідерства, тож багато хто вітає його жорстку позицію щодо рф.
Співрозмовник видання наголошує, що Макрон робив свої натяки для того, щоб змусити “поміркувати” російського диктатора володимира путіна. Втім, на думку посадовців, які знайомі з дискусіями НАТО щодо України, слова французького лідера могли мати протилежний ефект.
Джерела агентства також назвали коментарі Макрона “не дуже розумними” з точки зору оперативної безпеки. У матеріалі зазначають, що кілька країн вже негласно розмістили певний контингент в Україні.
Деякі прем’єр-міністри Євросоюзу все ж підтримують позицію президента Франції щодо росії. Однак його критики підкреслюють, що він “більше говорить, аніж діє”. Для прикладу наводять чеську ініціативу про закупівлю боєприпасів для України. Макрон ще минулого тижня заявив про підтримку, але його країна досі не оголосила про фінансовий внесок у проєкт.
У Bloomberg додають, що, попри суперечки навколо висловлювань про можливе відправлення західних військ в Україну, Макрон відмовся відступити від своєї ідеї. Він наполягає на тому, що добре продумав всі свої слова, але зауважив, що Франція не слідуватиме “логіці ескалації” у відносинах із кремлем.
Відомо, що ще 26 лютого у Парижі на зустрічі з лідерами ЄС Макрон заявив, що в майбутньому не можна виключити відправки в Україну західних військових. За його словами Захід зробить усе необхідне для того, щоб росія не перемогла у війні, підкреслюючи, що поразка москви є критичною для забезпечення безпеки та стабільності в Європі.
В одному з недавніх інтерв’ю французький лідер підтвердив, що такий крок цілком можливий, але є певні обмеження. Насамперед це те, що для цього потрібно погодження уряду країни, а ще французькі військові навіть за таких умов у жодному разі не підуть з наступом на росію.
Його ідею підтримали Нідерланди, Естонія, Литва, Латвія та Канада. Країни розглядають можливість відправки в Україну військових фахівців. Планується, що вони виконуватимуть допоміжні функції, такі як навчання українських військових, передача знань і досвіду без залучення до бойових дій.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…