Європарламентом ухвалив резолюцію, у якій визнає Володимира Путіна нелегітимним президентом Росії. Також ЄП закликає міжнародну спільноту не визнавати результати цих псевдовиборів. Європарламент наголошує, що вони були “ані вільними, ані чесними”.
Про це повідомляється на сайті Європейського парламенту. У тексті резолюції, ухваленій 25 квітня, європарламентарі особливо акцентували, що ці “вибори” проводилися на окупованих територіях України.
Метою цієї імітації волевиявлення, за думкою європарламентарів, було легітимізувати подальшу владу Путіна, внутрішні репресії й війну проти України. Вони також висловили жаль у зв’язку з відхиленням прем’єром Угорщини Віктором Орбаном загальної лінії ЄС і його привітанням Путіна з “перемогою”.
Євродепутати закликають країни ЄС обмежити відносини з російською владою виключно питаннями, що необхідні для регіональної безпеки чи пов’язані з гуманітарними цілями та захистом прав людини. Вони також розкритикували російські “вибори президента” як несправедливі та проведені без участі реальної опозиції. Також вимагається запровадження санкцій проти тих, хто причетний до проведення цих “виборів” на тимчасово окупованих територіях України.
Нагадаємо, минулого тижня ПАРЄ також проголосувала за визнання Путіна нелегітимним. В рішенні Асамблеї “вибори” Путіна названі “так званими”, а також визнані нечесними й несправедливими.
Також відразу після “виборів” у РФ США, Велика Британія та Німеччина не визнали переобрання Путіна у Росії. А понад півсотні країн ООН офіційно засудили “вибори” президента РФ на окупованих територіях України.
Кремль оголосив про перемогу Путіна на так званих “виборах” президента РФ, які відбулися протягом 15-17 березня, включаючи тимчасово окуповані території України. За підсумками опрацювання 99,72% бюлетенів Путін отримав 87,30% голосів. Водночас його опоненти набрали близько чотирьох відсотків.
Ці вибори відбувалися в умовах масових фальсифікацій. Деякі росіяни також псували бюлетені, атакували виборчі дільниці за допомогою коктейлів Молотова, підпалювали урни. Однак ці події не завадили Путіну закріпитися при владі аж до 2030 року.
Зазначимо, що на окупованих територіях людей змушували брати участь у “виборах”. Росіяни зі зброєю обходили будинки українців і погрожували.
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…