Європарламентом ухвалив резолюцію, у якій визнає Володимира Путіна нелегітимним президентом Росії. Також ЄП закликає міжнародну спільноту не визнавати результати цих псевдовиборів. Європарламент наголошує, що вони були “ані вільними, ані чесними”.
Про це повідомляється на сайті Європейського парламенту. У тексті резолюції, ухваленій 25 квітня, європарламентарі особливо акцентували, що ці “вибори” проводилися на окупованих територіях України.
Метою цієї імітації волевиявлення, за думкою європарламентарів, було легітимізувати подальшу владу Путіна, внутрішні репресії й війну проти України. Вони також висловили жаль у зв’язку з відхиленням прем’єром Угорщини Віктором Орбаном загальної лінії ЄС і його привітанням Путіна з “перемогою”.
Євродепутати закликають країни ЄС обмежити відносини з російською владою виключно питаннями, що необхідні для регіональної безпеки чи пов’язані з гуманітарними цілями та захистом прав людини. Вони також розкритикували російські “вибори президента” як несправедливі та проведені без участі реальної опозиції. Також вимагається запровадження санкцій проти тих, хто причетний до проведення цих “виборів” на тимчасово окупованих територіях України.
Нагадаємо, минулого тижня ПАРЄ також проголосувала за визнання Путіна нелегітимним. В рішенні Асамблеї “вибори” Путіна названі “так званими”, а також визнані нечесними й несправедливими.
Також відразу після “виборів” у РФ США, Велика Британія та Німеччина не визнали переобрання Путіна у Росії. А понад півсотні країн ООН офіційно засудили “вибори” президента РФ на окупованих територіях України.
Кремль оголосив про перемогу Путіна на так званих “виборах” президента РФ, які відбулися протягом 15-17 березня, включаючи тимчасово окуповані території України. За підсумками опрацювання 99,72% бюлетенів Путін отримав 87,30% голосів. Водночас його опоненти набрали близько чотирьох відсотків.
Ці вибори відбувалися в умовах масових фальсифікацій. Деякі росіяни також псували бюлетені, атакували виборчі дільниці за допомогою коктейлів Молотова, підпалювали урни. Однак ці події не завадили Путіну закріпитися при владі аж до 2030 року.
Зазначимо, що на окупованих територіях людей змушували брати участь у “виборах”. Росіяни зі зброєю обходили будинки українців і погрожували.
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…