Найманцям Євгена Пригожина, якщо вони спробують вчинити провокацію та перетнути державний кордон, доведеться зустрітися з польськими й американськими військовослужбовцями.
Віцеспікер Сенату Польщі Міхал Камінський розповів про відповідь, яку отримають найманці ПВК “Вагнер” у випадку, якщо спробують атакувати польську територію. Про ситуацію віцеспікер розповів у ефірі каналу Espreso.TV.
Камінський запевнив, що польські урядовці стежать за діяльністю у Білорусі найманців ПВК “Вагнер” та очільника компанії Євгена Пригожина. При цьому їх сприймають не як виконавців волі президента Білорусі Олександра Лукашенка, а як представників Росії.
Політик визнав, що може існувати загроза для Сувальського коридору: “Можливі провокації, але загрозу для Варшави та Жешува ми не бачимо”. Якщо ж провокації все ж відбудуться, то відповідь буде силовою, натякнув Камінський, риторично запитавши: “Хто купуватиме труни?” для тих, хто спробує вчинити якусь провокацію.
Зазначимо, Сувальський коридор — ділянка кордону між Польщею та Литвою, до якого прилягають кордони Калінінградської області РФ та Білоруської Республіки. Ця ділянка отримала назву через польське місто Сувалки. Довжина ділянки — близько 80-90 км.
Якщо “вагнерівці” спробують пробратись на територію Польщі, щоб вчинити там теракт, то силові структури їх знешкодять, впевнений віцеспікер: “Будь-який російський агресор, який до нас прийде, буде просто убитий”.
Протидіяти нападникам будуть і поліцейські, і прикордонники, впевнений польський політик. Крім того, він нагадав, що у Жешуві перебувають американські військові, які також готові дати відсіч.
Камінський, обґрунтовуючи впевненість поляків, посилався на вислів президента США Джо Байдена, який взимку відвідував Польщу і заявив, що буде її захищати: “Ми, як територія НАТО, маємо єдиний простір безпеки. Американський президент сказав, що буде захищати кожний сантимент польської землі”.
Зазначимо, речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі Всеукраїнського телемарафону також прокоментував можливі загрози з боку “вагнерівці”. З його слів, на території Білорусі виявлено близько 5 тисяч найманців — вони за кілька сотень кілометрів як від України, так і від кордонів Литви та Білорусі. Загрози вони поки що не становлять. Що ж до можливих атак у бік Польщі та Литви, то офіцер запевнив, що розвідки усіх трьох країн взаємодіють між собою, тому несподіванок не станеться.
Верховна Рада ухвалила два важливі закони, які стосуються мобілізації, і вони можуть суттєво вплинути на…
Казки про багатство завжди починаються однаково: несподіваний виграш у лотерею, море щастя і нові перспективи.…
Колишній командувач армією США в Європі Бен Годжес вважає, що Крим має військове, економічне та…
Українська податкова служба отримала багато даних про наших громадян та бізнеси за кордоном завдяки автоматичному…
Концепцію ракет середньої дальності Росія успадкована ще в СРСР. Ракети "Орешник", одну з яких росіяни…
Західний світ не готовий до широкомасштабної війни, такої як зараз в Україні. Про це заявив…