За останні шість місяців Росія витратила мільярди доларів, щоб допомогти президенту Туреччини Реджепу Тайіпу Ердогану знову виграти вибори, а російські структури запустили кампанії проти турецької опозиції, розповіло видання Middle East Eye. Публікація конкретизує претензії, озвучені кандидатом від об’єднаної опозиції Кемалем Киличдароглу напередодні.
Як сказано в публікації Middle East Eye, Москва безпосередньо підтримувала президентську кампанію Ердогана через російські компанії, а російські хакери підробляють відео та фото, що розповсюджуються в інтернеті. Одна з таких підробок, як вважає співрозмовник видання, – відеоролик, на якому лідер опозиції Кемаль Киличдароглу зображений разом із обвинуваченим у тероризмі керівником Робочої партії Курдистану Муратом Карайіланом. Це відео Ердоган показував на своїх виборчих мітингах.
Співрозмовник видання відмовився розкривати назви структур, які, за його інформацією, втручаються у справи Туреччини. Він пояснив це небажанням турецької опозиції влаштовувати гучний конфлікт із Росією та давати турецькій владі матеріал, який може бути використаний проти неї. Також він зазначив, що росіяни через посередників повідомили опозицію, що російська влада не має відношення до компаній, які можуть впливати на вибори: «Вони сказали нам, що це приватні компанії, це мафія».
Останнім часом Росія як мінімум двічі допомагала турецькій владі грошима, звертає увагу Middle East Eye. “Вони фінансували передвиборні обіцянки Ердогана в кілька етапів протягом останніх шести місяців на мільярди доларів”, – сказав він. Йдеться про виділення кредиту на 10 мільярдів рублів на будівництво в Туреччині АЕС «Аккую», а також про угоду про відстрочку платежів за газ на 600 мільйонів доларів, про яку писав Reuters. За даними агентства, загалом Росія може відстрочити Туреччині платежі на суму до 4 мільярдів доларів.
Джерело Middle East Eye розглядає як допомогу Москви та сприяння російській владі у проведенні першої з 2011 року зустрічі міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу з його сирійським колегою Фейсалом Мікдадом за чотири дні до виборів. Захід пройшов у Москві. Співрозмовник пояснив, що між Ердоганом та президентом Сирії Башаром Асадом історично погані стосунки, а суспільство в Туреччині потребує репатріації сирійських біженців, і турецька опозиція використала це.
Нагадаємо, 14 травня у Туреччині відбудуться президентські вибори, на яких чинному президенту протистоїть кандидат від об’єднаної опозиції Кемаль Киличдароглу. У четвер, 11 травня, Киличдароглу звинуватив росіян у втручанні у внутрішні справи Туреччини: «Ви стоїте за монтажами, змовами, контентом Deep Fake та записами, які вчора викрили в цій країні», — написав він. Заява прозвучала на тлі появи відеозапису, на якому кандидат у президенти країни Мухаррема Індже, як стверджується, розмовляє із секс-працівницею. Політик назвав це відео фейком, але зняв свою кандидатуру.
У відповідь на заяву Киличдароглу речник президента Росії Дмитро Пєсков сказав, що Москва «рішуче відкидає» ці звинувачення. «Ми офіційно заявляємо, що про жодне втручання мови йти не може. Якщо хтось надав пану Киличдароглу таку інформацію, то це брехуни, то й треба говорити», — сказав він.
Путіна та Ердогана пов’язують довгі стосунки. Після початку війни в Україні Туреччина не приєдналася до санкцій проти Москви, наростила експорт товарів до Росії та збільшила закупівлю російського палива. Туреччина також стала майданчиком для переговорів між Росією та Україною, саме у Стамбулі у липні було підписано «Зернову угоду», яка передбачає вивезення зерна з України. У серпні 2022 року Ердоган приїжджав до Сочі на переговори з Путіним.
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…
Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…
Після удару балістичною ракетою по Україні, росіяни почали поширювати карту на якій позначили європейські міста…
Серед частини британського суспільства розростається невдоволення після того, як з'ясувалося, у що обійшлася коронація короля Чарльза…