Мінцифри розширює співробітництво з НАТО у сфері технологій подвійного призначення.Україна виходить на новий рівень співпраці з НАТО у сфері інновацій. Під час зустрічі у Брюсселі Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та заступник Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеки Девід ван Віл започаткували Діалог з інновацій високого рівня між Україною та НАТО, а також обговорили подальшу співпрацю у сфері технологій та оборонних інновацій, інформує Урядовий портал.
Під час повномасштабної війни світ відкрив Україну як технологічну та інноваційну державу. І зараз наша країна залишається ідеальним майданчиком для тестування та розробки найкращих defense-tech рішень. Саме тому НАТО зацікавлені у співпраці з Україною і вже розглядають можливості для підтримки українських військових продуктів. Зокрема, розробок defense tech кластеру Brave1.
«Разом з українською хоробрістю ми відзначаємо творчість, спритність і інновації, які втілюють Збройні сили України. НАТО підтримує Україну, зокрема, в її інноваційних зусиллях. Як аматори воєнного часу, стартапи і неурядові організації допомагають перемагати російського агресора сьогодні, так само ми бачимо шлях до потужної української інноваційної екосистеми в економічному розвитку країни завтра», — сказав помічник Генерального секретаря НАТО з питань нових безпекових викликів Девід Ван Віл.
Уже зараз Мінцифри та НАТО розпочнуть роботу за двома напрямами: експертна підтримка НАТО українських рішень подвійного призначення та пошук способів фінансування українських інновацій, які принесуть користь Україні та Альянсу. Також у 2022 році Альянс започаткував Фонд інновацій НАТО для розвитку технологій. Фонд планує інвестувати 1 мільярд євро в стартапи, які розробляють технології подвійного призначення, що є пріоритетними для НАТО. Він розпочинає активну роботу вже цього року.
Україна вже має спільні напрацювання з НАТО. Система ситуаційної обізнаності Delta, яка відображає поле бою в реальному часі, була створена в Центрі інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони за стандартами НАТО.
«Це найбільша війна з часів Другої світової та одночасно – найтехнологічніша війна в історії людства. Особливу роль у протистоянні ворогу, який у рази переважає за кількістю озброєнь та особового складу, відіграють саме інновації. Започаткування Діалогу з інновацій між Україною та НАТО – важливий крок, який виведе взаємодію нашої країни та Альянсу на новий рівень. Ми також готові ділитися досвідом з союзниками. Адже уже понад рік використовуємо інновації в умовах реальних бойових дій», – зазначив Михайло Федоров.
Під час зустрічі Михайло Федоров та Девід ван Віл підбили підсумки досягнень у межах Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS). 3 2014 року Україна – найактивніший учасник цієї програми Альянсу: українські науковці наразі очолюють понад 20 ініціатив у межах SPS. Очікуємо на закріплення домовленостей у напрямі інновацій за результатами саміту НАТО у Вільнюсі, який відбудеться в липні на рівні глав держав та урядів Альянсу.
Військово-морський флот Росії стикається з усе більшими викликами в Балтійському морі через зусилля НАТО та…
Десять найкращих міст-напрямків у світі для подорожей на 2025 рік назвав сервіс Tripadvisor, який склав відповідний рейтинг. Отже,…
Вартість хліба в Україні збільшуватиметься через подорожчання сировини, логістики та курсових коливань валюти. Про це…
Представники ТЦК не мають права застосовувати силу під час здійснення заходів щодо оповіщення військовозобов'язаних громадян.…
Українцям розповіли, хто зможе одержати 40 тисяч гривень від держави. Про це розповіли у прес-службі Міністерства соціальної політики.…
Сучасний ритм життя спонукає нас шукати ефективні, але зручні способи підтримувати здоров'я і форму. Як…