Новини суспільства

Світ знаходиться «на межі глобальної боргової кризи»

ООН закликала країни забезпечити постійний потік продовольства та добрив через відкриті ринки, скасувати експортні обмеження та направити надлишки та резерви тим, хто цього потребує.У ООН повідомили, вторгнення РФ в Україну загрожує зруйнувати економіку багатьох країн. Про це інформує Експерт з посиланням на Associated Press.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш оприлюднив доповідь, у якій говориться, що війна «посилює» кризу в продовольстві, енергетиці та фінансах у бідних країнах, які вже намагалися впоратися з пандемією COVID-19, зміною клімату та відсутністю доступу до фінансування для відновлення економіки.

«Зараз ми стикаємося з ідеальним штормом, який загрожує спустошити економіку багатьох країн, що розвиваються. Близько 1,7 мільярда людей – третина з яких вже живуть у бідності – стикнуться з наслідками збоїв у продовольчій, енергетичній та фінансовій системах…», – сказав Гутерріш. До вторгнення Росії в Україну ціни вже зростали. «Але війна погіршила ситуацію», – зазначив Гутерріш.

Спеціальна робоча група ООН повідомила, що світ знаходиться «на межі глобальної боргової кризи».
Робоча група закликає країни забезпечити постійний потік продовольства та добрив через відкриті ринки, скасувати експортні обмеження та направити надлишки та резерви тим, хто цього потребує. Гутерріш сказав, що це допоможе утримати ціни на продукти харчування та заспокоїти волатильність на продовольчих ринках.

Що стосується енергетики, робоча група закликає уряди утримуватися від накопичення, негайно звільнити стратегічні запаси нафти та додаткові запаси, а також зменшити використання пшениці для виробництва біопалива. Гутерріш закликав країни використовувати кризу як можливість прискорити перехід на відновлювані джерела енергії.

Що стосується фінансів, робоча група виступила з «терміновим закликом до швидких дій від міжнародного співтовариства», щоб допомогти бідним країнам і країнам, що розвиваються, уникнути чергового втраченого економічного розвитку, «загальної боргової кризи та соціальної і політичної нестабільності». Спеціальна група стверджує, що міжнародні фінансові установи повинні надати екстрене пільгове фінансування країнам, які переживають соціальні та економічні проблеми.

Ольга Степанова

Recent Posts

Мобілізація з-за кордону: чи виженуть українських чоловіків інші країни

З 18 травня українські чоловіки, які перебувають за кордоном, зіткнулися з тимчасовим призупиненням консульських послуг…

6 години ago

Наша планета на межі масового вимирання. Вчені спрогнозували, у кого є шанс вижити

Життя існує на Землі щонайменше 3,7 мільярда років. За цей час відбулося 5 масових вимирань,…

6 години ago

15-разові: перемога “Шахтаря” на класі та за рахунок потужного складу

У суботу, 11 травня, донецький "Шахтар" виграв чемпіонат української Прем’єр-ліги сезону 2023/24, ставши 15-кратним чемпіоном України.…

6 години ago

“Постріл собі в ногу”: чому ідея Польщі повертати українських чоловіків ударить по ній же

Польща зобов’язалася допомогти Україні з репатріацією українських чоловіків, які ухиляються від мобілізації, проте це може завдати…

6 години ago

Німецькі депутати пропонують країнам НАТО захищати українське небо

Депутати, що входять до низки німецьких політичних партій, зокрема й урядущої Вільної демократичної партії (ВДП) та Союзу…

7 години ago

Росія вербує правих екстремістів та криміналітет для терактів на Заході

Росія вербує ультраправих екстремістів та представників криміналітету для здійснення нападів у Великій Британії та інших країнах НАТО.…

7 години ago