Новини

Тисячі мігрантів у Британії можуть опинитися на вулиці

Десятки тисяч людей, які шукають прихистку у Великій Британії, можуть опинитися під загрозою залишитися безхатьками, попереджає Британський Червоний Хрест.Про це пише Independent.

Служби цієї організації помітили, що з початку літа кількість людей, зареєстрованих як біженці, але які перебувають у гранично злиденному стані, подвоїлась. За їх підрахунками, кількість людей зі статусом біженця, які згодом опинилися у злиднях, зросла зі 132 осіб у червні та липні до 317 осіб у серпні та вересні цьогоріч.

“У деяких частинах Великого Манчестера безпритульність для самотніх чоловіків стала майже гарантованою частиною отримання статусу біженця”, — стверджував один із менеджерів благодійної служби у справах біженців.

Як з’ясувалося, причина полягає у тому, що британський уряд обмежив час, протягом якого люди можуть виселитися з тимчасового притулку після того, як вони отримали статус біженця.

“Це 28-денний так званий період “переїзду”. Однак Червоний Хрест заявив, що спостерігав, як деякі біженці отримали повідомлення лише за сім днів до терміну, коли вони мали покинути притулок”, — пише видання.

Британський Червоний Хрест підрахував, що, виходячи з відсотка людей, які перебували в притулках у червні торік, за найгіршим сценарієм може постраждати понад 53 тисячі людей, які незабаром повинні будуть залишити притулок. І щонайменше половина з них може опинитися на вулиці.

“Коли вони (шукачі притулку. — Ред.) отримують статус біженця, їм потрібно більше часу, щоб знайти житло, роботу чи пільги. Ці люди, змушені залишити свої домівки, вже зазнали неймовірної травми. Їм потрібні стабільність, підтримка та відчуття безпеки — позбавлення житла лише спричиняє більше лиха і труднощів”, — сказав очільник британського Червоного Хреста Алекс Фрейзер, закликаючи уряд подовжити період для пошуку житла мігрантам бодай до 56 днів.

Раніше, за словами представника Ради у справах біженців, період попередження для людей зі статусом біженця починався з отримання біометричного дозволу на проживання. Наразі термін починає рахуватися з моменту отримання листа про надання захисту.

Однак представник Міністерства внутрішніх справ, за інформацією Independent, заперечив ці дані і заявив, що вони “не визнають жодних прогнозів” і наполягав, що уряд надає підтримку біженцям, щоб отримати доступ до роботи, пільг і житла.

“Усі заяви про надання притулку розглядаються з урахуванням індивідуальних особливостей. Ми заохочуємо людей якнайшвидше після отримання рішення будувати свої подальші плани, незалежно від того, залишають вони Велику Британію після відмови чи інтегруються у країні”, — відповів на ці закиди речник Міністерства внутрішніх справ.

Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак пообіцяв, що до кінця 2023 року влада розгляне всі старі справи, які перебували в системі надання прихистку на кінець червня 2022 року. Станом на кінець червня цьогоріч на рішення чекало 67 870 таких справ.

Ольга Степанова

Recent Posts

Олексія Навального могли поступово труїти малими дозами в колонії – ЗМІ

Російського опозиціонера та критика Путіна Олексія Навального могли поступово труїти малими дозами в колонії. Саме…

5 години ago

ЗСУ здатні тримати оборону на захід від Авдіївки – ISW

Сили оборони України здатні створити нові оборонні рубежі неподалік від Авдіївки та зупинити наступ військ…

6 години ago

Перемога Трампа посилить позиції Туреччини – ЗМІ

Можлива перемога на президентських виборах у США Дональда Трампа може спонукати Євросоюз до перегляду відносин…

6 години ago

Стало відомо, як спецпідрозділ ГУР звільняв Харківщину

Командир другої штурмової роти "Кракена" Куджо поділився деталями бойових завдань спецпідрозділу ГУР МО і спогадами…

7 години ago

Вчені розробили модель ШІ, яка допомагає визначити, чи сумісні ліки один з одним

Вчені розробили модель штучного інтелекту, здатну визначити, чи сумісні різні ліки один з одним. Це досягнення відкриває…

7 години ago

На Черкащині врятували чоловіка, який заблукав у лісі: харчувався травою та корінням

20 лютого на Черкащині врятували 39-річного чоловіка, який заблукав у лісі ще 7 числа –…

7 години ago