Новини

Брюссель може запровадити санкції проти компаній Китаю, які спонсорують РФ

Це буде вперше з початку повномасштабної війни в Україні, що може призвести до погіршення відносин між Брюсселем та Пекіном.Як повідомляє Financial Times, Європейський союз запропонував запровадити санкції проти китайських компаній, які звинувачуються у підтримці російської військової машини.

Новий пакет санкцій включає сім китайських компаній, продаж обладнання яких може використовуватися в зброї. Деякі з цих компаній потрапили під санкції США. Однак, рішення ЄС запровадження санкцій може дратувати Пекін, який прагне зберегти свій вплив на міжнародній арені та не допустити Брюсселя на бік Вашингтона.

“Учитывая ключевую вспомогательную роль электронных компонентов для использования военно-промышленного комплекса России в обеспечении агрессивной войны против Украины, уместно также включить некоторые другие субъекты в третьих странах, занимающихся обходом торговых ограничений, а также определенные российские организации, занимающиеся разработкой , производством и поставкой электронных компонентов для оборонно-промышленного комплекса РФ”, – говорится в предложении санкций от Европейской комиссии.

Раніше Брюссель уникав націлення на Китай, стверджуючи, що поки що немає доказів безпосереднього постачання озброєння Росії. Проте ситуація змінилася, і Брюссель запропонував запровадити санкції проти цих компаній. Список санкцій потребує схвалення всіх 27 держав-членів ЄС.

Серед компаній, включених до списку санкцій, дві компанії з материкового Китаю: 3HC Semiconductors та King-Pai Technology. Обидві компанії вже потрапили до санкцій США. Ще дві компанії з Гонконгу, Sinno Electronics і Sigma Technology також включені до списку ЄС і вже перебувають у списку міністерства фінансів США. Компанію 3HC звинуватили у спробі ухилитися від експортного контролю та придбання товарів американського походження для підтримки військової та оборонно-промислової бази Росії. King-Pai постачає в Росію мікроелектроніку, яка має оборонне застосування, включаючи системи наведення крилатих ракет.

Крім того, Брюссель запропонував запровадити санкції проти іранських компаній, які займаються виробництвом та постачанням безпілотників до Росії.

Ольга Степанова

Recent Posts

У Раді відповіли, чи погодяться розформовувати ТЦК

Ідея, висловлена низкою депутатів, про те, що слід розформувати ТЦК і відправити їх працівників на…

8 хв. ago

Парфуми багатих жінок: 3 аромати, від яких всі втрачають розум

Серед переліку багатьох різноманітних парфумів є такі, які насичені глибоким шлейфом, хорошою стійкістю та неймовірним…

15 хв. ago

Продукти, які допомагають від здуття живота, і ті, що можуть його викликати

Щоб підтримувати свою травну систему, необхідно запам'ятати, від яких продуктів буває здуття живота і які…

24 хв. ago

Москва зникне швидше: у Defence Express порівняли ядерний потенціал США та Росії

Росія звикла вдаватись до однієї із найулюбленіших тактик – ядерного шантажу. Однак агресорка забуває, що…

33 хв. ago

Заправляти машину краще в цей час доби: 4 правила для автомобілів на газі

Власникам автомобілів, у яких є газові установки, доводиться частіше, ніж іншим, відвідувати заправки. Існує кілька…

41 хв. ago

Через відключення світла горить побутова техніка: чи можна отримати компенсацію

Через часті відключення електроенергії в Україні збільшилася кількість перепадів напруги, які шкодять побутовій техніці. Хоча…

53 хв. ago