Новини

Брюссель може запровадити санкції проти компаній Китаю, які спонсорують РФ

Це буде вперше з початку повномасштабної війни в Україні, що може призвести до погіршення відносин між Брюсселем та Пекіном.Як повідомляє Financial Times, Європейський союз запропонував запровадити санкції проти китайських компаній, які звинувачуються у підтримці російської військової машини.

Новий пакет санкцій включає сім китайських компаній, продаж обладнання яких може використовуватися в зброї. Деякі з цих компаній потрапили під санкції США. Однак, рішення ЄС запровадження санкцій може дратувати Пекін, який прагне зберегти свій вплив на міжнародній арені та не допустити Брюсселя на бік Вашингтона.

“Учитывая ключевую вспомогательную роль электронных компонентов для использования военно-промышленного комплекса России в обеспечении агрессивной войны против Украины, уместно также включить некоторые другие субъекты в третьих странах, занимающихся обходом торговых ограничений, а также определенные российские организации, занимающиеся разработкой , производством и поставкой электронных компонентов для оборонно-промышленного комплекса РФ”, – говорится в предложении санкций от Европейской комиссии.

Раніше Брюссель уникав націлення на Китай, стверджуючи, що поки що немає доказів безпосереднього постачання озброєння Росії. Проте ситуація змінилася, і Брюссель запропонував запровадити санкції проти цих компаній. Список санкцій потребує схвалення всіх 27 держав-членів ЄС.

Серед компаній, включених до списку санкцій, дві компанії з материкового Китаю: 3HC Semiconductors та King-Pai Technology. Обидві компанії вже потрапили до санкцій США. Ще дві компанії з Гонконгу, Sinno Electronics і Sigma Technology також включені до списку ЄС і вже перебувають у списку міністерства фінансів США. Компанію 3HC звинуватили у спробі ухилитися від експортного контролю та придбання товарів американського походження для підтримки військової та оборонно-промислової бази Росії. King-Pai постачає в Росію мікроелектроніку, яка має оборонне застосування, включаючи системи наведення крилатих ракет.

Крім того, Брюссель запропонував запровадити санкції проти іранських компаній, які займаються виробництвом та постачанням безпілотників до Росії.

Ольга Степанова

Recent Posts

Небезпечний тренд набирає обертів: у Дніпрі діти підірвали “крота”

У Дніпрі діти вирішили наслідувати тренди з мережі та налякати мешканців вибухами. Не зупинило їх…

5 години ago

Маск розкритикував заборону TikTok у США: “це суперечить свободі слова”

Американський мільярдер і власник соціальної мережі Х Ілон Маск заявив, що блокування соціальної мережі TikTok у Сполучених…

5 години ago

Скільки стажу потрібно для пенсії у 10 тисяч гривень: розрахунки на 2025 рік

У 2025 році пенсійна система України продовжує функціонувати за принципом індивідуального нарахування пенсійних виплат, що…

5 години ago

Відстрочка від мобілізації: не призиватимуть на службу ще одну категорію українців

В умовах воєнного стану в Україні уряд робить кроки для захисту прав громадян, особливо тих, хто опинився…

6 години ago

Зловісний і рішучий. Аналіз нового офіційного портрета Дональда Трампа

Напередодні інавгурації Дональда Трампа було оприлюднено його новий офіційний портрет. І багатьом здалося, що на…

6 години ago

Дірка в стіні номера президента Зеленського ледь не спричинила міжнародний скандал

Начальник навчального центру професійної підготовки Управління державної охорони Максим Романчук дбає про безпеку перших осіб…

6 години ago