7 липня за новим стилем (24 червня за старим) православні християни святкують Різдво Івана Хрестителя. Пам’ять про Івана Хрестителя або Івана Предтечу займає у східній літургійній традиції особливе місце.Серед інших святих Іван Хреститель має найбільшу пошану – протягом церковного року на його честь святкується аж шість дат. Серед них – празник Зачаття, Різдва, Усікновення Голови, Перше і Друге Знайдення Голови, Третє Знайдення Голови і Собор Івана Хрестителя після Богоявлення. Різдво святого Івана Хрестителя – найбільше з усіх свят на його честь.
Іван Предтеча був посланцем Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Ісуса Христа на землі. Він указує на Спасителя і хрестить Його в ріці Йордан. Цей святий навчав, проповідував, хрестив, викривав гріхи, відстоював справедливість. Його життя – це безперервна жeртва. За Христа і христову науку святий відважно приймає мученицьку смeрть. За наказом Ірода Антипи Іванові Хрестителю відтяли голову.
Свято Різдва Івана Хрестителя відоме ще з четвертого століття. Проповіді на цей празник знаходимо у святих Івана Золотоустого, Амвросія і Августина.
Різдво святого Івана Хрестителя співпало зі святом Івана Купала, яке відзначалося у дохристиянські часи. У різні часи Церква намагалася побороти язичницькі традиції у святкуванні Різдва Івана Хрестителя, однак ця спроба була не зовсім вдалою. Чимало християнських свят зуміли поєднати в собі християнські і язичницькі традиції.
На честь Івана Хрестителя освячено незліченну кількість святинь, події з життя святого також представлено в іконописі.
Традиційно люди 7 липня відвідують церковні богослужіння, моляться Іоанну про благополуччя, здоров’я, сімейне щастя, успішне зачаття, адже вірять, що святий Хреститель може допомогти навіть тим, хто втратив надію.
Молитва в день Різдва Івана Хрестителя:
“Святий Іване, предтече і христителю Господній. Тебе послав Господь, щоб дати свідчення про світло і щоб увірували всі в те правдиве світло, яке прийшло в мир просвітити кожну людину. Ти – всехвальний пророк, більший від усіх пророків. Вони проповідували Христа Ісуса словами, а ти вказав на нього рукою і мовив: «Це Агнець Божий, що бере на себе гріхи світу». Ти проповідував покаяння, ти хрестив розкаяних у Йордані, ти вдостоївся своєю рукою торкнутись голови самого Царя і Бога. Ти – перший мученик, ти – посників і пустельників наставник, ти – вчитель чистоти, ти – близький друг Христа. Тебе прошу, до тебе припадаю: не відмов мені в заступництві. Нехай моє життя відновиться справжнім покаянням, немов другим хрещенням.
Випроси мені ласку прощення усіх гріхів і повернення на дорогу справжнього християнського життя, щоби з твоєю допомогою я жив(жила) у Божій благодаті і зміг(змогла) колись увійти в царство вічного життя.
Амінь”
На нашій землі свято Івана Купала з давніх-давен символізувало зв’язок людини з природою і перехід до літнього циклу календарних дохристиянських свят. Надзвичайно колоритна, сповнена багатьма яскравими обрядами й купою легенд, ця дата досі зберігає магічну красу стародавніх ритуалів.
Чимало обрядів на Івана Купала пов’язані з водою. Цього дня купалися в річках і озерах, вмивалися росою і ходили босоніж по траві, обливали одне одного й ходили до лазні. Окрім магічної сили, такі обряди зміцнюють імунітет і корисні для організму. Чудодійною на Івана Купала вважалася навіть роса. Досить умитися нею, щоб продовжити свою молодість.
Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які з великою відповідальністю ставляться до своїх платіжок…
Ситуація на Курахівському та Времіївському напрямках поступово складається критичною, про це повідомив військовий оглядач групи…
Британець Газ Девіс виставив свій будинок на продаж. Однак нерухомість ніхто не хоче купувати. Вочевидь,…
Китайця звільнили після 20 років роботи через сон на робочому місці, який зафіксували камери. Інцидент…
Британське видання The Times звинуватило українську владу в корупційному провалі програми захисту об'єктів енергетики від…
Питання мобілізації в Україні залишається однією з найбільш обговорюваних тем на тлі війни, що триває. Про необхідність…