Українські військові отримують німецькі безпілотні авіаційні комплекси Vector.Про це повідомила компанія-виробник Quantum-Systems, інформує Експерт.
Постачання безпілотників відбувається у рамках ініціативи німецького федерального уряду щодо посилення можливостей Збройних Сил України у протистоянні окупаційним військам РФ.
Німецький виробник повідомляє, що перші повітряні безпілотні розвідувальні системи Vector вже доставлені в Україну.
«Високотехнологічний безпілотний літальний апарат Vector відповідає вимогам української армії для ведення повітряної розвідки. Він летить практично без жодного шуму та передає відеозображення високої роздільної здатності з повітря через зашифрований канал передачі даних, сприяючи точному усвідомленню ситуації», – наголосили Quantum-Systems.
Поставка більшої частини замовленої кількості ще знаходиться на стадії підготовки та реалізації й відбудеться після завершення навчання українських пілотів, які оперуватимуть цими дронами.
У Quantum-Systems пишуть, що навчання користуванню їхнім безпілотником зазвичай займає не більше чотирьох днів. Деталі умов і логістики будуть уточнені в тісній консультації між залученими партнерами.
На сайті компанії-виробника зазначили, що з міркувань безпеки жодних додаткових відомостей щодо кількості та часу поставок не буде надано, доки не відбудеться передача дронів Україні.
Безпілотник Vector – це БПЛА з нерухомим крилом, який здатний злітати й приземлятися вертикально. БПЛА не вимагає пускової катапульти або злітно-посадкової смуги. Розмах крила Vector складає 2,8 м, швидкість польоту 15-20 м/с, тобто до 72 км/год. За даними виробника, безпілотник здатний працювати за швидкості вітру до 12 м/с.
Система Vector поставляється в сумці для транспортування, яку може носити одна людина. За даними Quantum-Systems, налаштування БПЛА до польоту займає всього дві хвилини. Здатність працювати в умовах найскладнішої місцевості у поєднанні з надзвичайно низьким рівнем шуму (режим відключення двигуна) робить Vector придатним для повітряних розвідувальних операцій.
Наземна система інтегрована в планшетний комп’ютер і разом із програмним забезпеченням місії дозволяє повністю контролювати літак, зберігати всі дані, отримані за допомогою датчиків. Такий безпілотник раніше закуповувався для добровольців Дніпровщина.
Зашифрований IP-зв’язок відправляє відеопотоки на відстань до 15+ км. Час польоту до 120 хвилин. За допомогою додаткової наземної станції великої дальності, радіус дії системи можна збільшити до 25 км.
Верховна Рада ухвалила два важливі закони, які стосуються мобілізації, і вони можуть суттєво вплинути на…
Казки про багатство завжди починаються однаково: несподіваний виграш у лотерею, море щастя і нові перспективи.…
Колишній командувач армією США в Європі Бен Годжес вважає, що Крим має військове, економічне та…
Українська податкова служба отримала багато даних про наших громадян та бізнеси за кордоном завдяки автоматичному…
Концепцію ракет середньої дальності Росія успадкована ще в СРСР. Ракети "Орешник", одну з яких росіяни…
Західний світ не готовий до широкомасштабної війни, такої як зараз в Україні. Про це заявив…