Новини

У Чехії змінять умови для українських біженців

З початком російської військової агресії багато українців переїхали до різних європейських країн, де їм надали фінансову та соціальну підтримку. Але згодом країни можуть почати змінювати правила для біженців. У Чехії планують змінити умови тимчасового захисту українців. Нові правила стосуватимуться безплатного житла та навчання українських дітей у чеських школах.Про це повідомляє Proukrainu.

Що саме змінилося

Зазначається, що згідно із поправками до законодавства, українці зможуть продовжити тимчасовий захист до кінця березня 2025 року.

Але умови прихистку зміняться. Зокрема, надання екстреного житла українським біженцям у 2024 році будуть іншими. В уряді розглядають скорочення терміну безплатного розміщення біженців зі 150 днів до 120 чи до 90 днів. Про це заявив міністр внутрішніх справ Віт Ракушан.

Передбачається, що оновлений пакет законів Lex Ukrajina стосуватиметься й умов освіти українських дітей. Буде скасована окрема дата зарахування дітей біженців до дитячого садка чи загальноосвітньої школи. Також для них не створюватимуть спеціальні класи. Школи зможуть підлаштовувати навчання лише для українських дітей, учнів та студентів із тимчасовим захистом тривалістю менше, ніж рік.

Серед запропонованих змін також відсутність тимчасового захисту для біженців з України, яким суд присудив депортацію. Зазначається, що таку поправку схвалив парламентський комітет у справах безпеки. Наразі виконання вироку про депортацію відкладається до закінчення тимчасового захисту засудженого.

Які нові правила стосуються українських біженців в інших країнах

Раніше ми вже писали, що українці, які знайшли прихисток в Ірландії, більше не зможуть покидати державу та навіть своє місто. Інакше вони втратять можливість безплатно проживати у готельному номері чи іншому оплачуваному житлі. Раніше термін був обмежений тижнем на 6 місяців.

Зазначається, що уряд Ірландії планує переглянути програму допомоги біженцям з України, щоб зменшити привабливість держави для переселенців. За даними Міністерства юстиції, станом на жовтень 2023 року, близько 98 тисяч осіб отримали тимчасовий захист в Ірландії, з них понад 74 тисячам виділили безплатне житло. Переважно це номери в готелях.

Але в державу продовжують прибувати українці. Середня орієнтовна кількість щоденного перетину кордону – до 200 людей. На всіх житла не вистачає, тож уряд ухвалив рішення анулювати оплачування кімнати за умови, що біженець покинув її на один день і більше.

Тобто тепер заборонена семиденна відсутність за місцем проживання, інакше можна втратити оселю. Зазначається, що тепер люди не матимуть змоги не те що поїхати в Україну на зимові свята, але й подорожувати Ірландією.

Водночас не виключають повернення на Батьківщину у зв’язку із “задокументованими медичними потребами або з міркувань співчуття”, тобто для лікування чи на похорон. Але для цього необхідно завчасно отримати дозвіл у Департаменті інтеграції. Тоді за людиною збережуть номер у готелі на “розумний період часу”. Наголошується, що у разі затримки по приїзду людину можуть поселити в іншому місці.

Ольга Степанова

Recent Posts

Водіям приготуватися: тепер їх витягуватимуть і кластимуть обличчям в асфальт, а можуть і підстрелити

В Україні триває повномасштабна війна, а разом з нею і воєнний стан та загальна мобілізація.…

2 хв. ago

Топові стрижки-2024: як зберегти молодість

Завжди бажаючи виглядати стильно та модно, багато людей шукають нові способи підкреслити свій образ. У…

6 хв. ago

В Україні пропонують відправити на фронт засуджених за ДТП та корупціонерів

В Україні запропонували приймати до ЗСУ засуджених за ДТП та корупцію. З такою ініціативою виступив…

11 хв. ago

ФСБ затримали росіянина, що “виконував завдання спецслужб України”

У Росії затримали чоловіка, якого підозрюють у “виконанні завдань українських спецслужб” У ФСБ повідомили, що…

19 хв. ago

Не добирав слів: Байден назвав Путіна “схибленим сучим сином”

Президент США Джо Байден назвав президента Росії Владіміра Путіна "схибленим сучим сином" (в оригіналі -…

21 хв. ago

“Це говорить багато про що”: чому РФ перестала застосовувати “Калібри”

Попри наявність в Чорному морі російських кораблів з "Калібрами", вороги практично не використовують крилаті ракети…

27 хв. ago