Новини

Нардепи готують водіям нові штрафи: що пропонує законопроект

У Верховній Раді України був зареєстрований законопроект за яким змінення резини на автомобілях стане обов’язковою.Про це повідомляє сайт Автотема.

Основна мета цього законопроєкту полягає в підвищенні рівня безпеки дорожнього руху в Україні та зменшенні кількості дорожніх аварій, які виникають через некоректне використання автомобільних шин у певний період року.

В цьому законопроекті передбачено впровадження адміністративної відповідальності за управління транспортними засобами із різними технічними недоліками, зокрема, які впливають на гальмівну або кермову систему, а також буксирні пристрої та зовнішнє освітлення, особливо в темний час доби.

А також підвищення безпеки дорожнього руху в Україні та зменшення кількості дорожніх аварій, спричинених вадливими технічними станами автомобілів.

В цю категорію також включається експлуатація транспортного засобу без відповідних типів шин протягом періоду з 1 листопада по 31 березня або використання шин, які не відповідають установленим стандартам та нормам. За порушення цих правил буде нараховано адміністративний штраф у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень.

Які ще додаткові правила пропонує законопроєкт:

У період від 1 листопада по 31 березня транспортні засоби з максимальною технічно дозволеною масою до 3,5 тонн повинні бути обладнані зимовими або всесезонними шинами на всіх колесах для допущення до руху на дорогах.Для транспортних засобів з максимальною технічно дозволеною масою понад 3,5 тонн також встановлюється вимога мати зимові шини на всіх колесах для участі в дорожньому русі в той самий сезонний період.Прийняття цього закону набуде чинності з наступного дня після його офіційної публікації. Законопроєкт розроблений для підвищення безпеки дорожнього руху в зимовий період.

Ольга Степанова

Recent Posts

Проукраїнська Трасс публічно підтримала Трампа

Колишня прем'єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс заявила, що на президентських виборах у Сполучених Штатах Америки має…

6 години ago

Українка організувала в Польщі масштабне «виробництво» фальшивих документів

Польські прикордонники затримали у Гданську 25-річну громадянку України, яка виготовляла фальшиві документи. Про це повідомили у Прикордонній…

6 години ago

“Можна буде залучити до служби, але…”: у Міноборони прокоментували повторну ВЛК для людей з інвалідністю

Україна не розраховує на те, що серед бійців, які після початку повномасштабної війни отримали 2…

6 години ago

“Магія”: київський прокурор проживає в маєтку за 18 млн гривень, — розслідування

Відповідальний за екологічний напрямок прокурор Київської обласної прокуратури Олександр Гуцуляк проживає у котеджному містечку, яке…

6 години ago

У Тбілісі проходять акції протестувати проти закону про «іноагентів»: є перші затримані

У Тбілісі розпочалися акції протесту проти закону про «іноземних агентів», який викликав обурення Заходу та…

6 години ago

“Лакшері-вумен” з Львівської митниці вляпалася у скандал: усі деталі гучної історії

8 тисяч доларів за “модний лук” – цим похизувалася працівниця Львівської митниці, в декларації якої…

6 години ago