Новини

Нардепи готують водіям нові штрафи: що пропонує законопроект

У Верховній Раді України був зареєстрований законопроект за яким змінення резини на автомобілях стане обов’язковою.Про це повідомляє сайт Автотема.

Основна мета цього законопроєкту полягає в підвищенні рівня безпеки дорожнього руху в Україні та зменшенні кількості дорожніх аварій, які виникають через некоректне використання автомобільних шин у певний період року.

В цьому законопроекті передбачено впровадження адміністративної відповідальності за управління транспортними засобами із різними технічними недоліками, зокрема, які впливають на гальмівну або кермову систему, а також буксирні пристрої та зовнішнє освітлення, особливо в темний час доби.

А також підвищення безпеки дорожнього руху в Україні та зменшення кількості дорожніх аварій, спричинених вадливими технічними станами автомобілів.

В цю категорію також включається експлуатація транспортного засобу без відповідних типів шин протягом періоду з 1 листопада по 31 березня або використання шин, які не відповідають установленим стандартам та нормам. За порушення цих правил буде нараховано адміністративний штраф у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень.

Які ще додаткові правила пропонує законопроєкт:

У період від 1 листопада по 31 березня транспортні засоби з максимальною технічно дозволеною масою до 3,5 тонн повинні бути обладнані зимовими або всесезонними шинами на всіх колесах для допущення до руху на дорогах.Для транспортних засобів з максимальною технічно дозволеною масою понад 3,5 тонн також встановлюється вимога мати зимові шини на всіх колесах для участі в дорожньому русі в той самий сезонний період.Прийняття цього закону набуде чинності з наступного дня після його офіційної публікації. Законопроєкт розроблений для підвищення безпеки дорожнього руху в зимовий період.

Ольга Степанова

Recent Posts

Мобілізація в Україні: чи підлягають ФОП бронюванню

Українцям розповіли, чи підлягають ФОП бронюванню, і як ведеться їхній військовий облік згідно із законом.…

56 секунд ago

ЗСУ почали виходити з Авдіївки до наказу Сирського про виведення військ – Washington Post

Виведення українських військ з Авдіївки було хаотичним і почалося ще до наказу головнокомандувача Олександра Сирського…

6 хв. ago

НБУ пропонує дати доступ держорганам до номерів банківських карт українців

Національний банк України запропонував для громадського обговорення зміни до правил зберігання, захисту, використання та розкриття…

9 хв. ago

Вражаючі результати опитування: Польща впевнена, що Україна та Росія будуть знищені

На перемогу України так само розраховує більше людей, ніж на перемогу РФ. Майже половина поляків…

19 хв. ago

Шойгу «підставив» Путіна: у РФ серйозний скандал

Кринки – наші», «Кринки зачищені»: це історія про те, як Шойгу намагається видати бажане за…

30 хв. ago

Водіям приготуватися: тепер їх витягуватимуть і кластимуть обличчям в асфальт, а можуть і підстрелити

В Україні триває повномасштабна війна, а разом з нею і воєнний стан та загальна мобілізація.…

37 хв. ago