Повертаючи місту інфраструктуру, ПрАТ “Київводоканал” водночас передає свої борги, а провладні депутати ще й пролобіювали виділення 1,5 млрд грн підприємству, стверджує опозиція у Київраді
Політичні суперники звинувачують київського міського голову та його фракцію “УДАР” у Київраді у відмові голосувати за створення комісії з перевірки діяльності ПрАТ “Київводоканал”. Кажуть: мовляв, фракція Кличка, та й уся влада міста загалом, не хоче відкритості при передачі майна ПрАТ у комунальну власність – адже хоче тихцем перекласти борги підприємців на плечі киян. На додачу до цього, просять додатково “влити” у “Київводоканал” 1,5 мільярди гривень.
Про суперечку з приводу повернення ПрАТ “Київводоканал” міській громаді повідомив очільник “бюджетної” комісії Київради, депутат від “Слуги народу” Андрій Вітренко. Депутат каже: провладна фракція “УДАР” у міськраді відмовилася голосувати за створення ТКК по зіяльності приватної компанії, бо влада боїться відкритого і прозорого процесу передачі ПрАТ до комунальної власності.
“Хоче по-тихому перекласти його борги на плечі підприємців та мешканців Києва. А то того ж додатково профінансувати з міського бюджету на 1,5 мільярдів гривень. Навіщо? Щоб процес набивання кишень столичний чиновників бюджетними коштами не зупинявся”, – зазначив Вітренко.
Депутат додає, що саме за часів хазяйнування ПрАТ “Київводоканал” якість води суттєво погіршилася, у домівки киян продовжує поступати жовта, іржава вода з високим вмістом металів. Втім, приватний бізнес-проект, що має кримінальні провадження за розкрадання бюджетних коштів тощо, каже Вітренко, не може просто так піти без перевірок.
“Віталій Володимирович, 5 років тому ви обіцяли, що на Оболоні можна буде пити воду з крана. Цього робити досі не можна, там вміст шкідливих для організму речовин перевищений”, – нагадав Вітренко Віталію Кличку прямо з трибуни Київради.
Його колега, Микола Конопелько, також зазначив у дописі на Facebook, що за часи, поки ПрАТ “Київводоканал” керував інфраструктурою, вона зносилася – до 80% у водогонах та тепломережах. Як один з останніх прикладів цього навів два масштабних прориви водогону, що сталися біля ТЦ “Ocean Plaza”.
“Акціонерну компанію “Київводоканал” реорганізують в комунальне підприємство і витратять на це 1,5 млрд грн під час війни. І таким чином, перекладуть проблеми приватного підприємства Київводоканал на плечі міського бюджету та киян. Бо зроблять комунальним. Мабуть, всі активи Київводоканалу, які буди цікаві приватним власникам закінчилися, а пасиви тягнути вони не хочуть”, – зазначив депутат.
Рішення про передачу міського майна громаді було прийняте у четвер, 16 травня. Про це повідомила КМДА у своєму акаунті на Facebook. Чиновники зазначили, що роблять це “для подолання кризи та виконання нагальних заходів для стабілізації роботи господарства”.
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…
Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…
Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…
Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…
Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…